Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaEkonomiTİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan'dan, Ramazan Bayramı mesajı

TİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan’dan, Ramazan Bayramı mesajı

 

Başkan Selahattin Kaplan’dan Ramazan Bayramı mesajı

 

“Millet ve devlet olarak bu sıkıntılı günleri yardımlaşma ve dayanışma ile aşacağız”

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Halı Sektör Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, yardımlaşma ve dayanışmanın önemine dikkat çekti.

 

İslam Alemi olarak Ramazan ayının ardından bir Ramazan Bayramına daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten TİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan, mesajında şunları söyledi:

 

“Müslümanlar olarak evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının ardından Ramazan Bayramına kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar bizi biz yapan, gelenek ve göreneklerimizin yaşatıldığı, toplumun tüm kesimlerinin yardımlaştığı, kaynaştığı özel günlerdir. Yüce dinimiz böyle mübarek günlerde birlik ve beraberlik halinde olmayı, sıkıntıları ve mutlulukları paylaşmayı emreder. Bayram dolayısıyla aile büyükleri ile birlikte hasta, yoksul ve kimsesizler ziyaret edilerek, duaları alınmalıdır. Dargınlar ve küskünler barışmalı, çocuklar ve ihtiyaç sahipleri sevindirilmeli ve bayram coşkusu en üst seviyede yaşanmalıdır. Bayramın birlik ve beraberliğimizle kardeşliğimizin daha da güçlenmesine vesile olunmalıdır. Millet olarak deprem felaketi dolayısıyla buruk bir bayram kutluyoruz. Deprem felaketinin yaşandığı bu ortamda yardımlaşma ve dayanışma daha da önem kazanmaktadır. Millet ve devlet olarak bu sıkıntılı günleri yardımlaşma ve dayanışma ile aşacağız. Yaraları kısa sürece saracağız. Bu duygu ve düşüncelerle İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını tebrik ederken, bayramın tüm dünyaya barış ve kardeşlik getirmesini, dünyanın dört bir yanındaki mazlumların akan göz yaşlarının sona ermesini dilerim.”

 

 

 

 

 

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar