Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaEkonomiTİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan'dan 10 Kasım mesajı: "Başarıları...

TİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan’dan 10 Kasım mesajı: “Başarıları ve fikirleri ile yüzyıla damgasını vurdu”

Türkiye İhracatçılar Meclisi Halı Sektör Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan, 10 Kasım Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yılı nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.

TİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Kaplan, mesajında şunları söyledi: “10 Kasım 1938 tarihinde ebedi âleme uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu,  bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. yılında bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anmaktayız. Atatürk, askeri, idari ve diplomasi alanındaki başarıları, ileri görüşlülüğü ve fikirleri ile yaşadığı yüzyıla damga vurmuş bir liderdir. Atatürk’ün, “Ekonomisi zayıf bir ulus, yoksulluktan ve düşkünlükten kurtulamaz; güçlü bir uygarlığa, kalkınma ve mutluluğa kavuşamaz; toplumsal ve siyasal yıkımlardan kaçamaz’ sözü günümüzde olduğu gibi her zaman geçerliliğini koruyacaktır. Bizler iş dünyasının temsilcileri olarak, daha güçlü bir Türkiye için bıkmadan, usanmadan ve yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile Kurtuluş Savaşımızın önderi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.”

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar