Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaGündemŞehitkamil Belediyesi'nden açıklama geldi

Şehitkamil Belediyesi’nden açıklama geldi

Şehitkamil Belediyesi son günlerde gündeme gelen iddialar üzerine bir açıklama yayımladı. açıklama şöyle:

Kamuoyunun dikkatine;

Şehitkamil Belediye Başkanlığı olarak “İpekyolu Kentsel Dönüşüm Proje Alanı” kapsamında kalan ve çarpık ve plansız bir görünüme sahip olan Yeşilova Bölgesi belediyemizce tesis edilen Kentsel Dönüşüm Projesi ile modern ve yaşanabilir bir görüntüye kavuşturulmaktadır.

 

Söz konusu projenin yürütülmesi sorasında 1174 adet bina (yaklaşık 3084 adet bağımsız bölüm) belediyemizce rayiç bedeller ödenmek sureti ile kamulaştırılmıştır.

 

Bilindiği üzere kentimizin öncelikli hedefi; sağlıksız ve güvensiz mevcut yapı stokunun ve yerleşim alanlarının daha güvenli ve standartları yüksek yaşam alanlarına dönüştürülmesidir.

 

Bu bağlamda İpekyolu Kentsel Dönüşüm Ve Gelişim Projesi başarı ile hayata geçirilmiş ve hızla ilerlemektedir.

 

05.10.2022 tarihinde basına yansıyan eylemi gerçekleştiren vatandaşımız tarafından yaklaşık 400 günden bu yana belediyemiz hizmet binası ve belediye Meclis binası önünde protesto eylemi gerçekleştirilmekte olup, bu süreçte belediyemiz yetkililerinin kendisine hiç bir müdahalesi olmamıştır.

 

Bu vatandaşımız tarafından belediyemize karşı açılan davaların belediye lehine sonuçlanmasına rağmen ilgili şahıs tarafından Belediye aleyhinde gerçek dışı söylemlerde bulunulmaya devam edilmiştir. 05.10.2022 tarihli Belediye Meclis toplantısı öncesinde eylemi düzenleyen şahıs tarafından Meclis binası önüne gelinerek yüksek sesle bağırmak sureti ile hakaret içerikli tacizkar söylemlerde bulunulmuş ve kendisi belediyemiz güvenlik görevlilerince sözlü olarak uyarılmıştır.

 

Belediyemizce tesis edilen işlemlerde yasal mevzuat ve yargı kararları titizlikle dikkate alınmakta olup, bahsi geçen şahsın belediyemiz aleyhinde açılan davaların reddedilmesi neticesinde duyduğu öfke neticesinde böylesine gerçek dışı bir algı yaratılmaya çalışılmaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulu

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar