Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Ana SayfaGündemSadettin Saran Kimdir? Gündeme Gelen Sadettin Saran'nın Serveti Ne Kadardır?

Sadettin Saran Kimdir? Gündeme Gelen Sadettin Saran’nın Serveti Ne Kadardır?

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, F.Bahçe başkanlığına adaylığına ilişkin resmi açıklama yaptı. Peki Sadettin Saran kimdir, serveti ne kadardır?

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Fenerbahce başkanlığına aday olduğunu resmen açıkladı. Saran, konuşmasında, aday olmadan önce FenerbahÇe’nin mevcut başkanı Ali Koç ile yaptığı görüşmeyi de anlattı. Sadettin Saran kimdir, serveti ne kadardır?

Sadettin Saran Kimdir?

Türk asıllı Amerikalı işadamı ve spor yöneticisi Sadettin Saran, 30 Ağustos 1964’te ABD’nin Denver kentinde dört erkek kardeşten en büyüğü olarak dünyaya geldi.

Çok genç yaşta Türkiye’ye geldi. Üniversite eğitimi için tekrar Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Kentucky Üniversitesi’nden makine mühendisliği diploması aldı. Üniversite eğitimi sırasında televizyon yayıncılığına ilgi duymaya başladı. Entertainment and Sports Programming Network adlı Amerikan spor yayın kuruluşunda çalıştı.

1990-1995 yılları arasında Amerikan uzay ve savaş endüstrisi şirketi Martin Marietta’nın Ankara temsilciliğinde çalıştı. ESPN Türkiye temsilcisi olarak Türkiye’de spor yayıncılığı ve yayın hakları alanına girdi. 1995 yılında kendi şirketini kurarak Saran Holding’in temellerini attı.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki öğrencilik yıllarında okulun yüzme takımının kaptanlığını yaptı ve iki yıl boyunca en değerli sporcu seçildi. 1984-1985 yıllarında Türkiye milli yüzme takımının kaptanlığını yaptı. 50 metre serbestte rekoru ve 25 yaş üstü Türk ustalar rekorunu kırdı.

Sadettin Saran’ın üç evliliği oldu. Son evliliği 2017 yılında boşanmayla sonuçlandı.

Sadettin Saran’nın Serveti Ne Kadardır?

Sadettin Saran’ın servetinin 400 milyon dolar olduğu iddia ediliyor.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar