Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaEğitimRektör Demir Mazbatasını Aldı

Rektör Demir Mazbatasını Aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Resmi Gazete’de yayınlanan karar ile Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ)  Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Şehmus Demir, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’nda düzenlenen törenle Rektörlük mazbatasını YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın elinden aldı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Rektörümüz Prof. Dr. Şehmus Demir’e rektörlük mazbatasını takdim ederek yeni görevinde başarılar diledi.

GİBTÜ Rektörü Prof. Dr. Şehmus Demir de, GİBTÜ’ye kendisini rektör olarak atayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını arz ederken, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a ve YÖK üyelerine de teşekkürlerini iletti.

Rektör Demir,  “Bize tevdi edilen bu görevin büyük bir sorumluluk gerektirdiğini, görev süresi boyunca kaliteli büyüme odaklı bir vizyon izleyerek, bu sorumluluğu layıkıyla yerine getirerek üniversitemizi daha ileriye taşımak için her türlü gayret ve emeği göstereceğiz.   Üniversitemizdeki eğitim kalitesini belirli bir standardın üstüne çıkararak alanında yetkin ve nitelikli mezunlar yetiştirebilmek ve verdiğimiz eğitimin kalitesini belirleyebilmek amacıyla tüm fakültelerimizle çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz” dedi.

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, mazbatasını verdiği Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ) Rektörü Prof. Dr. Şehmus Demir’e yeni görevi için başarı ve hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar