Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaGündemOğuzeli Belediye Başkanı Kılıç, “29 Ekim, bir milletin küllerinden doğarak biz Türkiye’yiz...

Oğuzeli Belediye Başkanı Kılıç, “29 Ekim, bir milletin küllerinden doğarak biz Türkiye’yiz dediği gündür”

 

“29 EKİM KÜLLERİMİZDEN DOĞARAK BİZ ‘TÜRKİYE’YİZ DEDİĞİMİZ GÜNDÜR”

 

“CUMHURİYET MİLLETİMİZİN AZİM VE KARARLILIĞIYLA VÜCUT BULMUŞ BÜYÜK BİR ESERDİR”

 

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99 yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

Türk Milleti’nin ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ şiarıyla eşi benzeri görülmemiş bir zaferi Cumhuriyetle taçlandırdığının altını çizen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “29 Ekim bütün dünyanın karşısında dimdik duran bir milletin küllerinden doğarak biz Türkiye’yiz dediği gündür” dedi.

 

Başkan Kılıç, yayımladığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında, Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümüne ulaşmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletimizin azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş büyük bir eserdir. Türk Milleti’nin, Atatürk’ün çevresinde kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, tarihe altın harflerle yazılmış büyük bir başarıdır. Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişin simgesidir. 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilanı ve milletin kayıtsız şartsız egemenliği kabul edilerek bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur. Sahip olduğumuz vatan sevgisi ve özgürlük aşkı, dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir. Yurdumuzu düşmanlardan kurtarmak için hiç düşünmeden canlarını feda edenlere, Cumhuriyetimizi kuranlara karşı sorumluluklarımız ve vefa borcumuz vardır. Bizler Şehit Kamil’in, Şahin Bey’in, Karayılan’ın ve daha nice kahraman ecdadın torunlarıyız. Ulu Önder Atatürk’e inanan, onun gösterdiği hedefe durmadan, yılmadan ve yorulmadan ilerleyen, Cumhuriyetimizin çevresinde kenetlenen bir milletiz. Bu duygu ve düşüncelerimle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları Vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Yurt içindeki ve yurt dışındaki bütün vatandaşlarımızın, geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar