Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaGündemMüzisyeni canice katlettiler!

Müzisyeni canice katlettiler!

Alçaklıkta sınır tanımayan caniler tarafından çalıştığı iş yerinde istek parçalarını okumadığı gerekçesiyle bir müzisyenin dövülerek öldürülmesi olayına tüm Türkiye’den yoğun tepki var.Üç çocuk babası Şener’in canice öldürülmesi sosyal medyada gündem olurken sanat camiasından da peş peşe tepki paylaşımları geldi.

Ankara’nın Çankaya ilçesinde bir eğlence mekanında 3 kişi, istekte bulundukları parçayı bilmediği gerekçesiyle tartıştıkları müzisyen Onur Şener’e saldırdı. Aldığı darbelerle ağır yaralanan Şener, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Mekana gelen grup, o sırada sahnede olan müzisyen Onur Şener’den istek parça istedi. Müzisyen Şener ise şarkıyı bilmediğini belirterek çalmadı. Bunun üzerine gruptan üç kişi müzisyenle sözlü olarak tartışmaya başladı, tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü. Mekan çalışanları ile müşterilerinin araya girmeyi kavga sonlandırıldı. Tartışmanın ardından mekanın önünde bekleyen grup, ellerindeki cam şişelerle 2 çocuk babası Şener’e saldırdı. Boğazından cam parçalarıyla ağır yaralanan ve hastaneye sevk edilen Şener, tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

 

HALUK LEVENT KATİLLERİN NEREDE ÇALIŞTIĞINI AÇIKLADI

Müzisyen Onur Şener, sahne aldığı mekanda istenen şarkıları bilmediği için tartıştığı 3 kişi tarafından öldürüldü. Boynuna saplanan cam parçası nedeniyle yaşamını yitiren meslektaşı hakkında açıklama yapan Haluk Levent, “Katillerden ikisi Çalışma Bakanlığı’nda müfettiş, bir tanesi TAI da çalışıyor. Onur’un yüzünü bardaklarla parçalamışlar” diyerek sitem etti.

Ankara/ Çankaya’da bir eğlence mekanına gelen grup, sırada sahnede olan müzisyen Onur Şener’den istek parça istedi. Müzisyen Şener ise şarkıyı bilmediğini belirterek çalmadı. Bunun üzerine gruptan üç kişi müzisyenle sözlü olarak tartışmaya başladı. Mekan çıkışı müzisyeni bekleyen 3 kişi, ellerindeki cam şişelere müzisyene saldırdı. Boğazından cam parçalarıyla ağır yaralanan ve hastaneye sevk edilen Şener, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
 

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili 3 şüpheliyi gözaltına aldı. Hayatını kaybeden Onur Şener’in bugün ikindi vakti Ankara’da toprağa verileceği öğrenildi.

Müzisyenliğin yanı sıra kurucusu olduğu Ahbap Derneği ile yaptığı yardımlarla sık sık adından söz ettiren Haluk Levent, Onur Şener’in öldürülmesinin ardından Twitter’dan yaptığı paylaşımda “İnanamıyorum, Onur! Güzel kardeşim, nasıl kıydılar sana? Hem de bir istek şarkısı için! Nereye gidiyoruz belli değil, belli değil halimiz” dedi. Derneği ile irtibat haline geçen Levent, Şener’in çocuklarının tüm öğrenim masraflarını karşılayacaklarını duyurdu.

HALKTAN “İDAM GELSİN” TALEBİ

Bu tip cinayetlerin ve suç oranlarının artmasıyla vatandaşın gündemine yeniden gelen idam cezası konusunda halkın yoğun talebi bulunuyor. Çeşitli sosyal medya platformlarından cezaların yeterince ağır olmadığını savunan vatandaşlar, katiller ve tecavüzcüler için artık idam cezasının elzem olduğunu savunuyor ve yetkililerin bu konuda gerekli yasal düzenlemeleri bir an önce yapmalarını beklediklerini belirtiyorlar.

 

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar