Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaTeknolojiMusk, yeni yapay zeka şirketini duyurdu

Musk, yeni yapay zeka şirketini duyurdu

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, Twitter'dan yaptığı açıklamasında "Gerçeği anlamak için xAl'ı duyuruyorum" ifadeleri ile yeni yapay zeka şirketini hayata geçirdiğini duyurdu. xAl ise Twitter hesabında yaptığı ilk paylaşımında "Cevaplanmamış en temel sorular nelerdir?" ifadelerini kullandı.

Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, yeni yapay zeka şirketi xAI’yı hayata geçirdi.

Şirketin internet sitesinden yapılan açıklamada, xAI’nın amacının “evrenin gerçek doğasını anlamak” olduğu belirtilirken öte yandan xAI ekibinin Tesla ve SpaceX’in CEO’su Musk tarafından yönetildiği kaydedildi.

EKİP ÜYELERİ TECRÜBELİ

Ekip üyelerinin daha önce DeepMind, OpenAI, Google Research, Microsoft Research, Tesla ve Toronto Üniversitesinde çalıştığı da aktarıldı.

Açıklamada, ekibin yapay zeka alanında en yaygın kullanılan yöntemlerden bazılarına katkıda bulunduğu, yenilikçi tekniklerle analizleri kullanıma sunduğu ve alandaki en büyük buluşlardan bazılarının geliştirilmesine öncülük ettiği belirtildi.

xAI’nın X Corp’tan ayrı bir şirket olduğu, ancak şirketin misyonuna doğru ilerleme kaydetmesi için X (Twitter), Tesla ve diğer şirketlerle yakın bir şekilde çalışacağı ifade edildi.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar