Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaGündemMÜSİAD Gaziantep Başkanı Fedaioğlu’ndan 25 Aralık mesajı

MÜSİAD Gaziantep Başkanı Fedaioğlu’ndan 25 Aralık mesajı

MÜSİAD Gaziantep Başkanı Fedaioğlu, mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

Birinci Dünya Savaşı’nın ardından, Anadolu’daki her şehir ve kasabanın kendi yazgısı ile baş başa kaldığı ve çaresizlik içinde, bir çıkış, bir ümit aradığı o kara günlerde, Anteplilerin hiçbir yardım ve destek almadan namus ve hürriyetini çiğnetmemek için, milli ruh ve şuurla silahsız ve cephanesiz bir şekilde 10 ay 9 günboyunca bir taraftan düşmanla, diğer taraftan da açlık ve yoklukla verilen onurlu bir mücadele ile tüm yurda ilham olmuştur. ” dedi.

 

 

 

Başkan Fedaioğlu, Kahraman Antepliler, “Verdün sizin için neyse Antep de bizim için o kadar azizdir. Annesinin namusuna göz diken bir avuç gözü dönmüş caniye karşı koyduğu için alçakça süngülenen çocuk yaştaki aslan yürekli Şehit Kamil’lerin, “Düşman cesedimi çiğnemeden Antep’e giremez” diyen Şahin Bey’lerin ve daha nice adsız kahramanların öncülüğünde 6317 şehit verme pahasına kahramanlık, yiğitlik ve cesaret timsali olmuşlardır. Bu günler vesilesiyle ecdadın azimle verdiği mücadelenin ruhunu yeniden hatırlamalı, onların yokluk ve imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği direnişe sahip çıkmalı ve genç nesillerimize bunları layıkıyla aktarmalıyız” ifadeleri yer aldı.

 

 

 

Fedaioğlu mesajının devamında “Gaziantepliler, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra, kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz’ sözünü rehber edinmiştir. Geçmişten günümüze her konuda Anadolu’ya örnek olmuş Gazi Şehirimiz bundan sonra da ülkemizi ve ilimizi, daha güzel yarınlara taşımak için tarımda, sanayide, eğitimde kısacası her alanda başarılar elde etmeye devam edeceğiz.

 

Bütün şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum” dedi.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar