Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaGündemMHP Lideri Bahçeli: "Bu mesele 414 Milletvekilinin katılımıyla çözülmüştür. Başörtüsünü istismar etmenin...

MHP Lideri Bahçeli: “Bu mesele 414 Milletvekilinin katılımıyla çözülmüştür. Başörtüsünü istismar etmenin anlamı yok”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam bir video paylaşarak başörtüsüyle ilgili dikkat çeken bir çıkışta bulundu.

MHP lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışına tepki göstererek, “Bu mesele 414 milletvekilinin katılımıyla çözülmüştür, başörtüsünü istismar etmenin manası yoktur.”

CHP BUGÜN YASA TEKLİFİ SUNACAK

Parti olarak bugün yasa teklifi vereceklerini duyuran Kılıçdaroğlu, “Biliyorsunuz uzun süredir ülkenin yaralarını kapatmaktan ve artık geleceğe güvenle bakmaktan bahsediyorum. Çok açık yaralar var ve bu yaralar bizi hep geçmişe tutsak ediyor. Onun için ben ucu nereye varacaksa varsın bu yaraları kapatmaya kararlıyım. Kadınların giyim kuşamını siyasetin tekelinden çıkartıyoruz. Bu hakkı yasal güvenceye alacağız. Bunu bir tartışma konusu olmaktan tümüyle çıkartacağız. Yarın itibarıyla bu yarayı sonsuza kadar kapatacak adımı atıyoruz. Kanun teklifimizi grup toplantımızdan hemen sonra TBMM’ye sunacağız.” dedi.Kılıçdaroğlu’nun bu hamlesi kimi siyasiler tarafından destek görürken MHP lideri Devlet Bahçeli ise tepki gösterdi.

BAHÇELİ: “BAŞÖRTÜSÜNÜ İSTİSMAR ETMENİN ANLAMI YOK

TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştuktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli’ye, Kılıdaroğlu’nun açıklamaları soruldu. MHP lideri, “Bu mesele 414 milletvekilinin katılımıyla çözülmüş meseledir. Şimdi helalleşme kisvesi altında başörtüsünü istismar etmenin manası yoktur. MHP, geçmiş dönemde vermiş olduğu Meclis kararının arkasında durur, yeni karara ihtiyaç olmadığını söyler. Sayın Kılıçdaroğlu bu kadar hassasiyet gösteriyorsa milletvekillerinden başlasın.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar