Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaGündemMeteorolojiden '60 gün' uyarısı!

Meteorolojiden ’60 gün’ uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son dakika uyarılarına göre Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Rize, Bilecik ve Bolu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bazı iller için 60 gün uyarısı yapılırken, ‘Tüm belediyeler rögar ve mazgal temizliklerini şu önümüzdeki 60 gün dikkat etmeli... Aksiyonlu bir sürece giriyoruz." denildi.

Meteoroloji 7 Haziran hava durumu raporunu yayımladı. Bazı iller için 60 gün uyarısı geldi. Sıcak havaların yerini dolu fırtına ve sağanak yağış alacak.

Aksiyonlu bir sürece girildiğini belirten Hava Forum ise, “Aksiyonlu bir sürece giriyoruz. 1 ayda yağan yağmuru 1 saatte alabileceğimiz yağışlı günler görebiliriz” uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz (Giresun hariç), Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Bilecik ve Bolu çevreleri ile bu akşam saatlerinde Niğde, Kayseri ve Sivas’ın doğu, Adana ve Ankara’nın kuzey, Çankırı’nın batı ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Aksiyonlu bir sürece girildiğini belirten Hava Forum, belediyeleri de ‘Tüm belediyeler rögar ve mazgal temizliklerini şu önümüzdeki 60 gün dikkat etmeli… Aksiyonlu bir sürece giriyoruz. 1 ayda yağan yağmuru 1 saatte alabileceğimiz yağışlı günler görebiliriz. Uzun vade tahminler buna işaret ediyor, dikkatli ve tedbirli olmak zorundayız’ diyerek uyardı.

 

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar