Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaSon DakikaMeteoroloji Genel Müdürlüğü 24 kent için sarı kodlu uyarıda bulundu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 24 kent için sarı kodlu uyarıda bulundu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 9 Haziran tarihli hava durumu raporunu yayımladı. Rapora göre, 24 kent için sarı kodlu uyarıda bulunan Meteoroloji, sel ve su baskınlarına karşı da tedbirli olunması gerektiğini belirtti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların: İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Orta Karadeniz’in iç kesimleri ve Bolu çevreleri ile Konya’nın kuzeyinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların; İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Orta Karadeniz’in iç kesimleri ve Bolu çevreleri ile Konya’nın kuzeyinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar