Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Ana SayfaMagazinKızıl Goncalar'ın Zeynep'i Mina Demirtaş Kaç Yaşında? Mina Demirtaş kimdir, aslen nereli,...

Kızıl Goncalar’ın Zeynep’i Mina Demirtaş Kaç Yaşında? Mina Demirtaş kimdir, aslen nereli, hangi dizilerde bulundu?

FOX TV'nin sevilen dizisi "Kızıl Goncalar", geniş izleyici kitlesini etkisi altına almaya devam ediyor. Bu dizinin izleyicileri en çok merak ettiği karakterlerden biri de Zeynep rolünü üstlenen Mina Demirtaş. Peki, genç oyuncu Mina Demirtaş kimdir, kaç yaşında ve hangi projelerde yer almıştır?

2005 yılında İstanbul’da doğan Mina Demirtaş, henüz 18 yaşında olmasına rağmen dikkat çeken bir oyunculuk kariyerine sahiptir. 1,65 cm boyunda ve 50 kilo ağırlığında olan Demirtaş, İstanbul’da eğitim hayatını sürdürmektedir. Oyunculuk serüvenine 2021 yılında “Akif” filmiyle başlayan genç yetenek, bu filmdeki performansıyla dikkatleri üzerine çekmiştir.

Daha sonra 2022 yılında “Kabahat” ve “Beraber” adlı filmlerde rol alan Demirtaş, bu projelerde gösterdiği başarılı performansla adından söz ettirmiştir. 2023 yılında ise “Kızıl Goncalar” dizisiyle televizyon dünyasına adım atan Demirtaş, Zeynep karakteriyle izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

Zeynep Karakteri ve Mina Demirtaş

“Kızıl Goncalar” dizisinde canlandırdığı Zeynep karakteriyle dikkatleri üzerine çeken Mina Demirtaş, Meryem ve Naim’in kızı olarak tanımlanan 16 yaşındaki bir karakteri başarıyla hayata geçirmektedir. Zeynep karakteri, büyük şehri hiç görmemiş ve okula gitmemiş bir genç kız olarak karşımıza çıkmaktadır. İstanbul’a gelmek, onun için yeni bir başlangıç ve farklı bir yaşam demektir.

Genç Yetenek Mina Demirtaş

Mina Demirtaş, henüz genç yaşına rağmen kendine hızlı bir kariyer yolculuğu çizmiştir. Aktif bir sosyal medya kullanıcısı olan Demirtaş, hayranlarıyla sürekli iletişim halindedir. Ayrıca gezmeyi, müzik dinlemeyi ve kitap okumayı seven bir yapıya sahiptir.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar