Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaEkonomiKılıçdaroğlu'ndan "TÜİK'e talimat veriliyor iddiası!"

Kılıçdaroğlu’ndan “TÜİK’e talimat veriliyor iddiası!”

Kılıçdaroğlu “Açıklanan rakamı ev hanımlarının, sanayicinin, devlet memurunun, çiftçinin insafına bırakıyorum. Gübre ne oldu, ilaç ne oldu baksınlar, doğal gaza gelen zamma baksınlar, akaryakıta gelen zamlara baksınlar. TÜİK’e talimat veriliyor rakamı şu şekilde açıkla diye, TÜİK enflasyonu 5 diye de açıklayabilirdi” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV ekranlarında İsmail Küçükkaya’nın sunduğu “Yeni Bir Sabah” isimli programa konuk oldu.

Canlı yayındayken TÜİK’in yıllık bazda yüzde 83,45 olarak açıkladığı enflasyon verileri ile ilgili değerlendirme yapması istenen Kılıçdaroğlu’nun sözleri adeta programa damga vurdu.

TÜİK’in açıkladığı rakamları ev hanımlarının, sanayicinin, devlet memurunun, çiftçinin insafına bıraktığını belirten Kılıçdaroğlu, “Gübre ne oldu, ilaç ne oldu baksınlar, doğal gaza gelen zamma baksınlar, akaryakıta gelen zamlara baksınlar. TÜİK’e talimat veriliyor rakamı şu şekilde açıkla diye, TÜİK enflasyonu 5 diye de açıklayabilirdi” dedi.

Kılıçdaroğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Burada önemli olan şu, TÜİK gerçek rakamı neden vermiyor. Çünkü gerçek rakamı verdiği zaman emekli aylıkları ona göre belirlenecek, işçi ücretleri ona göre belirlenecek, memur ücretleri ona göre belirlenecek, düşük gösterirseniz düşük zam vermiş olacaksınız

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar