Pazartesi, Haziran 24, 2024
Ana SayfaDünyaİsrail İstihbaratı'ndan yapay zeka hamlesi

İsrail İstihbaratı’ndan yapay zeka hamlesi

Casus yazılımlarla dünyada dikkatleri sürekli üzerine çeken İsrail İstihbaratı'nın yeni gündemi yapay zekayı ileri seviyede kulanmak... Bu istek Resmi makamdaki kişi tarafından dile getirildi. İsrail İstihbarat Bakanı Gina Gamliel yapay zekayı aktif kullanmak için Elon Musk ve OpenAI Ceo'su ile görüştüklerini belirtti.

İsrail İstihbarat Bakanı Gila Gamliel Twitter hesabı üzerinden paylaşımlarda bulundu. Gamliel yazısında, İsrail’in teknolojik alanda ileri seviyede olduğuna vurgu yaparak yapay zeka alanına da yönelmeleri gerektiğini ifade etti.

“Gelecek burada”

Gamliel, yapay zekayı istihbarat alanında aktif olarak kullanacaklarını dile getirerek, “İsrail birçok teknolojik alanda lider olduğu için yapay zeka alanındaki potansiyelden faydalanmalıyız. Gelecek burada.” dedi

Bakan Gamliel bir sonraki paylaşımına ziyaretinden bir fotoğraf da ekleyerek, “Teknolojik gelişme ve yapay zekanın arka planına karşı günümüzde İsrail istihbaratının karşılaştığı zorluklar üzerine bir tartışma için MLM’yi ziyaret ettim. Benim liderliğimdeki İstihbarat Bakanlığı, diğer şeylerin yanı sıra, istihbarat alanında önde gelen yapay zeka projeleriyle ilgileniyor.

‘Elon Musk ve OpenAI detayı’

Başbakan Netanyahu ile birlikte konuyla ilgili Elon Musk ve OpenAI CEO’su ile görüşen İsrail’i bu alanda lider yapacağız.” dedi.

Elon Musk ve OpenAI şirketinin yapay zeka alanında oldukça büyük bütçeli çalışmaları bulunuyor.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar