Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaEkonomiİMO Gaziantep Şube Başkanı Güçyetmez: “En büyük eserini ilelebet yaşatacağız”

İMO Gaziantep Şube Başkanı Güçyetmez: “En büyük eserini ilelebet yaşatacağız”

İMO Gaziantep Şube Başkanı Güçyetmez:

“En büyük eserini ilelebet yaşatacağız”

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.

Başkan Güçyetmez mesajında, büyük bir devlet adamı, muzaffer bir komutan ve modern Türkiye’nin kurucu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyeti ilelebet yaşatma azim ve kararlılığından taviz vermeyeceklerini belirterek, “Bugün vatanımızda hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşıyorsak bunu Cumhuriyetimize, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve demokrasimize borçluyuz” dedi.

Güçyetmez, mesajını şöyle sürdürdü: “Yaşadığı çağa damga vuran, düşmanları tarafından bile saygı ile anılan Atatürk’ü aramızdan ayrılışının yıldönümünde bir kez daha şükranla ve özlemle anıyoruz. O’nun en büyük eseri olan Cumhuriyetimizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak bizler için en büyük görevdir. İlimin ışığından ayrılmadan, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşımak için bıkmadan, usanmadan ve yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Cumhuriyeti korumak ve güçlendirmek için vereceğimiz mücadelede eserleri, fikirleri yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.  84 Yıl önce ebediyete intikal eden Atamızı minnet ve şükranla anıyoruz..”

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar