Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaGündemHÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Göçer: Sahada olmaya devam edeceğiz

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Göçer: Sahada olmaya devam edeceğiz

 

Parti çalışmalarının yanı sıra düzenli olarak esnaf ziyareti yapan ve halk ile bir araya gelen HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, medya ziyaretleri kapsamında da kentteki yerel gazete ve siteleri ziyaret etmenin yanı sıra kentteki oda, dernek ve STK’ları da ziyaret ediyor.

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı’nın yaptığı çalışmaları anlatan Göçer, HÜDA PAR olarak her zaman sahada olduklarını, “Dürüst Siyaset, Gerçek Adalet” şiarının yanı sıra “Memleketin HÜDA PAR’a İhtiyacı Var” ve “Doğrusu HÜDA PAR” sloganıyla çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirtti.

İl Başkanlığı, İlçe Başkanlıkları, Kadın ve Gençlik Kolları ile birlikte sahada olduklarını ve sahada olmaya da devam edeceklerini belirten Göçer, “HÜDA PAR olarak insanı ve adaleti siyasetimizin merkezine koyduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz. İnsanın, merkezinde olmadığı hiçbir şeyin değeri yoktur. Siyaset de insan içindir. Biz de bunun için ‘önce insan’ ve ‘öncelik adalet’ diyoruz.” dedi.

“Bizler insanlara hizmet etmek için siyaset yapıyoruz”

HÜDA PAR’ın yanlışa yanlış, doğruya doğru diyen bir parti olduğunu ifade eden Göçer, “HÜDA PAR halkın sesi olma yolunda cesur davranan bir partidir. Çünkü bizim için öncelik halkımızdır. Halkımız mutlu ise bizde mutluyuz. Halkımız refah içindeyse bizde refah içinde parti çalışmalarımızı yapıyoruz. Bizler parti olarak insanlar üzerinde hâkimiyet kurmak için siyaset yapmıyoruz. Bizler insanlara hizmet etmek için siyaset yapıyoruz. HÜDA PAR olarak halkımıza hizmet etmek için varız. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmet etmeye talibiz. Kendi şahsi veya parti menfaatimizi, milletin menfaatinin üstünde görmeyiz.” ifadelerini kullandı.

“Gaziantep’in HÜDA PAR’a ihtiyacı var”

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da HÜDA PAR’ın “Önce İnsan, Öncelik Adalet” anlayışının herkese ulaşması için çabalayacaklarını ifade eden Göçer, “Bizler HÜDA PAR olarak siyasete farklı bir tanım, farklı bir bakış açısı getirmek için yola çıktığımızı ilk günden itibaren söylemiştik. Kurulduğumuz ilk günden beri gazi şehrimizin güzel insanlarına HÜDA PAR’ı ulaştırmak için çabaladık ve çabalıyoruz. Memleketin HÜDA PAR’a ihtiyacı var. Gaziantep’in HÜDA PAR’a ihtiyacı var.” şeklinde konuştu.

Göçer, HÜDA PAR olarak siyaseti halkın ve memleketin menfaati için yaptıklarını, şahsi ve parti menfaatlerinden önce halkın ve ülkenin menfaatinin ön planda tuttuklarını ifade etti.

“Şahsi ve parti menfaatlerimizden önce halkın ve ülkenin menfaatinin ön planda olması lazım”

HÜDA PAR’ın siyasete bakış açısını açıklayan Göçer, menfaat üzeri dönen siyaseti “canavar” olarak nitelendirdiklerini belirterek, “Sadece ‘benim, partimin menfaati’ demek bencilliktir. Hiçbir siyaset halkın ve memleketin menfaatinden önemi değildir. Yanı başımızda sınır komşumuz olan Suriye var. Suriye’de yaşanan olaylar bizim için büyük bir derstir. Suriye’den Gaziantep’e gelenleri görüyoruz. Onun için halkın ve milletin menfaatini ön planda tutmalıyız. Eğer bu geminin delinmesinde bizim en ufak bir rolümüz olursa Allah bizden bunun hesabını sorar. Bakın Suriye’de zengin, fakir, bürokrat, işçi ve esnaf yani herkes perişan oldu. Onun için biz HÜDAP AR olarak ‘bu memlekete sahip çıkılması lazım’ diyoruz. Şahsi ve parti menfaatlerimizden önce halkın ve ülkenin menfaatinin ön planda olması lazım. Benim görüşüm ve sizin görüşünüzün aynı olmasına da gerek yok. İsimlerimiz, tabelalarımız farklı olabilir ama önemli olan memlekete nasıl hizmet edeceğimizdir.” dedi.

“HÜDA PAR tabela partisi değildir”

HÜDA PAR olarak doğruya doğru yanlışa yanlış dediklerini ifade eden Göçer, “Mevcut iktidarın yanlışları yok mu? Elbette var. Doğruları yok mu? Tabi ki doğruları da var. Biz, siyaset anlayışımız gereği doğru kimden gelirse gelsin onu kabul ederiz, yanlışsa kimden gelirse gelsin bizden dahi gelse onu reddederiz. Muhalefet iktidara yol göstermek için vardır. Muhalefetin görevi aslında iktidar eğer bir yanlış yaparsa ‘burada bir yanlışlık, burada bir eksiklik var, gel bunu gider’ demektir. Eğer halkın ve ülkenin menfaati için yapılan doğru bir iş varsa da yani doğruyu yapan kim olursa olsun takdir etmek lazım. Marifet iltifata tabidir. Kişilerin başarıları takdir edildiği ve karşılığı verildiği müddetçe daha iyi sonuçlar elde edilir ve başarıların devamı sağlanır. Parti kurmak, üç-beş kişi gelin bir parti kuralım, bir tabela oluşturalım’ demek değildir.” ifadelerini kullandı.

“Başarı istikamet üzere kalabilmektir”

Göçer, “Biz özellikle şunu ifade ediyoruz; herhangi bir parti hangi parti olursa olsun bu memleketin ve halkın hayrına bir iş yaptığı zaman biz ona desteklerimizi ifade edelim ki bu parti iyilik yapma noktasında bu memleketin hayrına bir iş yapma noktasında daha fazla cesaretlensin. Hangi parti olursa olsun yanlış yaptığında karşısında duralım ki yanlışına engel olalım. Bugün siyasette maalesef ‘ben muhalefetsem iktidar doğru da yapsa yanlışta yapsa ona karşı çıkmak zorundayım’ gibi bir yanlış bir algı var. Kim olursa olsun doğruyu desteklemek, kimden gelirse gelsin yanlışın karşısında durmak gerekir. Biz bu çizgideyiz ve inşallah bu çizgimizi devam ettirme azmindeyiz. Bizim için asıl başarı Sayın Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu’nun da dediği gibi başarı istikamet üzere kalabilmektir. Biz Müslüman insanlarız, başkalarının yaptığı yalanları, dolanları, entrikaları yapamayız. İnşallah takatimiz elverdiği ölçüde de bu istikamet üzere kalmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar