Salı, Temmuz 23, 2024
Ana SayfaGündemHÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Göçer Nizip esnafını ziyaret etti

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Göçer Nizip esnafını ziyaret etti

Kent merkezindeki ziyaretlerinin yanı sıra ilçelere yönelik ziyaretlerini de aralıksız sürdüren HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Göçer, Nizip ilçesinde esnaf ziyareti yaptı.

Nizip’in Mimar Sinan Mahallesi Mustafa Kökmen Bulvarı üzerindeki esnafı ziyaret eden Göçer, esnafa yakın ilgi göstererek esnafın yaşadığı sorun ve sıkıntıları dinledi.

HÜDA PAR Nizip İlçe Başkanı Bayram Çakar ve beraberindeki kalabalık heyetle birlikte Nizip ilçesine çıkarma yapan Göçer, ziyarette ilçe halkının yanı sıra esnafın sorun ve taleplerini dinledi.

İlçedeki esnafı tek tek ziyaret eden, sorun ve taleplerini birinci ağızdan dinleyen Göçer, ziyarette halka ve esnafa HÜDA PAR’ın misyonunu anlattı.

Esnafın yanı sıra vatandaşların da sorun ve taleplerini dinleyen Göçer, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Esnafın sıcak ve yoğun ilgisiyle karşılaşan Göçer’e ilçe halkı ve esnafı yaşadıkları sıkıntıları anlatırken, Göçer ise esnafın sorun ve sıkıntılarını dinleyerek esnafın sıkıntılarını not aldırdı.

Genel olarak piyasanın durgunluğundan yakınan esnaf, art arda gelen zamlara ve her geçen gün artan hayat pahalılığına çözüm bulunmasını istedi.

Göçer’e yaşadıkları sıkıntıları anlatan esnaf, ürünlerin fiyatlarının artmasından ve vatandaşın da alım gücünün düşmesinden dolayı iş yapamadıklarını, işlerinde çok ciddi bir durgunluğun olduğunu ve son dönemlerde yaşadıkları mağduriyetlerin son bulmasını istedi.

Hayat pahalılığı ve vatandaşın alım gücünün düşmesinden dolayı satış yapamamaktan yakınan esnaf, HÜDA PAR heyetine yaptıkları ziyaretten dolayı teşekkür etti.

Hayat pahalılığının ve ardı arkası kesilmeyen zamların her alanda kendilerini oldukça olumsuz yönde etkilediğini belirten esnaf, satılan malzemenin yerine ürün koyamamaktan ve ellerinde var olan tüm sermayenin de erimesinden dert yandı.

Zamlara yetişememekten yakınan esnaf, yaşanan ekonomik krizin giderek derinleşmesinin ve TL’nin de döviz karşısında yaşadığı hızlı erime nedeniyle zor günlerden geçtiklerini ifade ederek, zamlara bir an önce müdahale edilmesini istedi.

Esnafla samimi iletişim kuran, esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyerek not aldıran Göçer, esnafın yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Göçer’e en çok ekonomik sıkıntılar, bozulmaya çalışılan aile yapısı, artan ahlaki yozlaşma ve manevi anlamda sıkıntılar gibi konularda şikayetlerin iletildiği görüldü.

Zamlardan ve ekonomik istikrasızlıktan dolayı esnafın çok zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Göçer, yetkililerin ekonomik sorunlara çözüm bulması gerektiğini belirtti.

Göçer, esnafın genel olarak ekonomik sıkıntılardan ve satış yapamamaktan yakındığını ve zamlardan olumsuz etkilenen esnafa hükümetin destek vermesi gerektiğini ifade etti.

Artan fiyatlardan dolayı vatandaşın alım gücünün giderek azaldığını belirten Göçer, ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorluk çeken esnafın sorun ve taleplerine kulak verilmesi gerektiğini belirterek, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman esnafın yanında olacaklarını söyledi.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar