Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaGündemHÜDA PAR deprem bölgelerindeki çalışmalarını sürdürüyor

HÜDA PAR deprem bölgelerindeki çalışmalarını sürdürüyor

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı ve tüm teşkilatları, Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği İslahiye, Nurdağı ve Kahramanmaraş’ta çalışmalarına devam ediyor.
6 Şubatta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler aralarında Gaziantep’in olduğu 11 ilde büyük yıkımlara ve acılara neden oldu.
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı da tüm teşkilatlarıyla depremlerin ilk anından itibaren sahaya çıktı ve uzman ekipleriyle halkın yanında yer aldı.
Deprem bölgelerinde sahada görev alan ve arama kurtarma çalışmaları başta olmak üzere bölgelerde yürütülen diğer çalışmalara katılan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, afetin ilk saatlerinden itibaren gönüllü yardım dağıtım ekibiyle de gıda, barınma ve giyecek gibi birçok alanda yardım çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.
11 ili etkileyen iki büyük deprem nedeniyle yardıma muhtaç hale gelen vatandaşlara ulaşmak üzere İl Başkanı Faruk Göçer başkanlığında oluşturulan ekipler, bölgedeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Depremlerin meydana geldiği Gaziantep ve Nurdağı ile İslahiye ilçelerinin yanı sıra Kahramanmaraş, Hatay ve Adıyaman’a intikal eden HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, yardım dağıtımlarında ve halkın ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli görevler üstleniyor.
Yardım malzemeleri gönderiliyor
Depremlerin ilk saatlerinden itibaren arama kurtarma ve insani yardım çalışmalarında bulunan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, depremlerin hemen ardından yardım çalışmaları için harekete geçti. HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer başta olmak üzere yönetimi, teşkilat başkanları, üye ve gönüllüleri depremzedelerin yaralarını sarmak için ailelerini bırakıp depremzedelere koştular.
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, merkez ve taşra ilçe başkanlıkları, kadın ve gençlik kolları ile insani yardım derneği Umut Kervanı Vakfı öncülüğünde yardım araçları hazırlayarak deprem bölgelerine acil ulaştırdı.
Su, kuru gıda, hijyen ve insani yardım malzemesi, acil yardım ekiplerinin çalışmaları kapsamında da gıda, barınma ve giyim gibi birçok alanda deprem bölgelerine çeşitli yardımlar ulaştıran HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, tüm teşkilatlarıyla depremin ilk anından itibaren afetzedelerle de bir araya gelmeye devam ediyor.
Depremler nedeniyle binlerce kişinin vefat ettiği, yaralandığı ve büyük bir yıkımın oluştuğu bölgelerde çalışmalarını sürdüren HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, yardımcıları ve il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte afetzedeleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletiyor, acılarını paylaşıyor.
Depremlerde yaralananları hastanelerde ve evlerinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Göçer, vefat edenlerin de ailelerine ve yakınlarına taziye ziyaretinde bulunuyor.
Depremlerde hayatını kaybedenlerin, yaralananların ve evleri yıkılanların ailelerini kaldıkları çadır ve yerleştikleri yakınlarının evlerinde ziyaret eden İl Başkanı Göçer, Nurdağı ve İslahiye ilçesinin kırsal (köy) mahallelerindeki afetzedelerle bir araya geldi.
Depremlerde hasar gören evleri ve ağılları inceleyen Göçer, afetzedelerin sorun, sıkıntı ve taleplerini dinleyerek acılarını paylaşmaya devam ediyor.
Göçer, kent merkezinde Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde çalışmalarını sürdürürken ilçe, kadın ve gençlik kolları başkanlıkları da hem yardım çalışmalarına destek veriyor hem de depremzedelerle bir araya geliyor.
HÜDA PAR tüm teşkilatlarıyla depremzedelerin yanında
İl Başkan Yardımcısı Mustafa Karakurt öncülüğündeki heyet İslahiye, İl Başkan Yardımcısı Nihat Yetkin öncülüğündeki heyet Araban, ilçelerinde kırsal mahallelerdeki depremzedelerle bir araya gelerek, depremlerde yakınları vefat eden vatandaşların taziyelerine katılıp, evleri yıkılanlara da geçmiş olsun dileklerini ilettiler.
Şehitkamil ilçesinin kırsal mahallelerini tek tek ziyaret eden HÜDA PAR Şehitkamil İlçe Başkanı Ekrem Kaplan ve teşkilatı, mahalle muhtarlarına ve depremzedelere geçmiş olsun dileklerini iletip, taleplerini dinledi.
HÜDA PAR Şahinbey İlçe Başkanı Mustafa Kaya da ilçenin kırsal mahallelerindeki depremlerde vefat edenlerin ailelerine ve yakınlarına taziye; evleri yıkılan vatandaşlara ise geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
Yavuzeli ilçesinin merkez ve kırsal mahallelerini ziyaret eden HÜDA PAR Yavuzeli İlçe Başkanı Kenan Yüksek ise depremzedeler ile bir araya gelerek taleplerini yerinde dinleyerek sorun, sıkıntı ve talepleri not aldı.
İl Başkan Yardımcısı Abdullah Özkınacı öncülüğündeki heyet Karkamış Temsilcisi Ali Kemal Kılıçparlar ve Nizip İlçe Başkanı Bayram Çakar ile birlikte Karkamış ve Nizip ilçelerinin mahallelerini ziyaret edip, depremzedelerle bir araya geldi ve mahalle muhtarlarını da ziyaret ederek mahalleleri hakkında bilgi aldı.
HÜDA PAR Oğuzeli İlçe Başkanı Mustafa Kılıç da ilçenin mahallelerini ziyaret ederek mahalle sakinleri ve muhtarlardan yaşanan afetten dolayı, istek ve şikayetlerini dinleyip yapılabilecekler hakkında da bilgi alışverişinde bulundu.
HÜDA PAR Gaziantep Kadın Kolları Başkanı İslim Yeğin ve heyeti de depremzedeleri evlerinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletip, depremlerden etkilenen yaşlılarla ve çocuklarla ise yakından ilgileniyor.
HÜDA PAR Gaziantep Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Üstündağ öncülüğündeki heyet de Umut Kervanı Vakfı ve Yetimler Vakfı’nın Kahramanmaraş’ta depremzedeler için kurdukları aşevlerindeki çalışmalara destek vermenin yanı sıra çocuklara yönelik moral etkinlikleri gibi çeşitli etkinlikler yapıyor.
Ayrıca HÜDA PAR Gaziantep Gençlik Kolları Başkanlığı, Nurdağı, İslahiye ve Kahramanmaraş’taki depremzedelerin tıraş ihtiyacını karşılamak için üyelerinden oluşturduğu ekiplerle çadır ve konteyner kentlerde kalan depremzedelere tıraş hizmeti sunuyor.
Depremzede çocuklara ve yetişkinlere tıraş hizmeti sunan HÜDA PAR Gaziantep Gençlik Kolları Başkanlığı’nın örnek hizmeti takdir topluyor.
Öte yandan, HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı Kahramanmaraş’ta depremzedelere yönelik yardım faaliyetlerini sürdüren Avrupa Yetim Eli Derneği, Umut Kervanı Vakfı, Yetimler Vakfı ve IHO EBRAR’ın çalışmalarına da destek veriyor.
Önceki haftalarda Kahramanmaraş’ta 10 yaşındaki depremzede bir çocuğun “Her gün aynı yemeği yiyoruz” söylemine karşı HÜDA PAR üyesi esnaflar, Umut Kervanı Vakfı ve Yetimler Vakfı aracılığıyla Kahramanmaraş’ta kurulan aşevi önünde mangal yakarak binlerce kişiye kebap yaptılar ve geçtiğimiz hafta da binlerce depremzedeye lahmacun ile ciğer kavurma ikramında bulundu.
İyi günler değerli basın mensupları, kolaylıklar diler ve çalışmalarınızda başarılar dileriz.
Haberlerinizin sosyal medya linklerini bize atarsanız bizde gruplarımıza atarak üyelerimizle paylaşıyoruz.
Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar