Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaEkonomiGüneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar İhracatçıları Birliği Başkanı Kadooğlu: "Dünya...

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar İhracatçıları Birliği Başkanı Kadooğlu: “Dünya tarihine yön veren lider”

Başkan Kadooğlu’ndan 10 Kasım Mesajı:

“Dünya tarihine yön veren bir lider”

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar İhracatçıları Birliği Başkanı Celal Kadooğlu, Atatürk’ün ebediyete irtihalinin yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.

Başkan Celal Kadooğlu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında, “Kurtuluş Savaşı’nın önderi, Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 84. yıldönümünde saygı, rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

Başkan Kadooğlu, mesajını şöyle sürdürdü: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, başarılı bir devlet adamı, muzaffer bir komutan olmanın yanında Dünya tarihine yön veren liderlerden biridir. Atatürk’ün önderliğinde bir araya gelen milletimizin topyekûn mücadelesi ile başarıya ulaşan Kurtuluş Savaşı dünyadaki diğer mazlum toplumlar için de bir kurtuluş reçetesi olmuştur. 10 Kasım sadece, Dünya tarihinde büyük bir iz bırakmış bir lider olan Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değil, aynı zamanda O’nun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine çıkarma azmimizin güçlendiği gündür. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete irtihalinin 82’nci yıldönümünde Atatürk ve silah arkadaşlarıyla tüm şehitleri rahmetle anıyorum.”

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar