Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaEkonomiGSO’DA KONUKOĞLU VE ÜNVERDİ YENİDEN BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ

GSO’DA KONUKOĞLU VE ÜNVERDİ YENİDEN BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ

-GSO’DA KONUKOĞLU VE ÜNVERDİ YENİDEN BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ

-GSO MECLİS BAŞKANI ADİL SANİ KONUKOĞLU:

-“YENİ DÖNEMDE DE GAZİANTEP’İN GÜCÜNE GÜÇ KATACAĞIZ”

-GSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADNAN ÜNVERDİ:

-“9. DÖNEM İÇİN GSO’DA ‘DİNAMİK ODA’ BAŞLIĞI ÖNE ÇIKACAK”

 

Gaziantep Sanayi Odası’nda (GSO) 2022-2026 döneminde görev alacak yeni meclis divanı, yönetim kurulu, delege ve disiplin kurulu üyeleri seçildi.

 

15 Ekim’de yapılan ve 35 meslek grubunda 189 meslek komite üyesinin seçildiği GSO Meslek Komiteleri ve Meclis Üyelikleri seçiminin ardından oluşan 77 kişilik meclis, ilk toplantısını gerçekleştirerek GSO’nun 9’uncu dönem meclis divanı, yönetim kurulu, delege ve disiplin kurulu üyelerini belirledi. Seçim sonuçlarına göre Adil Sani Konukoğlu Meclis Başkanlığı, Adnan Ünverdi de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine bir kez daha seçildi.

 

GSO seçimlerinde Adil Sani Konukoğlu başkanlığındaki Meclis Divan Kurulu’nda, Başkan Yardımcılığına Saim Akınal ve Vedat Topçuoğlu, Katip Üyeliğe ise Metin Yıldırımdemir seçildi.

 

Adnan Ünverdi başkanlığındaki Yönetim Kurulu’nda Ferhan Sağım, Başar Küçükparmak, Mustafa Özgüler, Melike Yüksel, Hakan Aslansoy, Cengiz Konukoğlu, Kenan Durur, Ali Can Koçak, İbrahim Kara ve Bora Tezel yer aldı.

 

GSO Disiplin Kurulu’nda Ali Konukoğlu, Sedat Akınal, Emin Helvacıkara, Fazıl Özyaşar, Selami Yetkinşekerci ve Mehmet Sami Kaleoğlu seçildi.

 

GSO’nun TOBB Delegeleri ise şu isimlerden oluştu: Adil Sani Konukoğlu, Mustafa Topçuoğlu, Cevdet Akınal, Sami Konukoğlu, Burhan Çağdaş, Cemil Direkçi ve Metin Erturhan.

 

KONUKOĞLU: EN BÜYÜK HEDEFİMİZ, KENT SANAYİMİZİ DAHA YUKARIYA TAŞIMAK

 

Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, yaptığı teşekkür konuşmasında, üretim ve ihracatın merkezi Gaziantep’i dünyadaki hızlı dönüşüme adapte etmek için ve Gaziantep’in fırsatlarla dolu bu yeni dönemin lider şehirleri arasında yer almasını sağlamak hedefiyle aynı kararlılıkla çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

 

“Odamızın 8. dönemi iş dünyamızın sesi olmamız ve ortak girişimlerimiz açısından somut sonuçlara vesile oldu” diyen Konukoğlu, yeni dönemde de somut ve reel projelerle Gaziantep’in gücüne güç katacaklarını kaydetti.

 

Seçimde kendisine gösterilen teveccühe teşekkür ederek, yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulunan Konukoğlu, “Ülkemizin kalkınması, firmalarımızın sürdürülebilir yapıya ulaşmaları, kent sanayimizi nitelikli, kaliteli ve yenilikçi üretimin merkezi haline getirmek en büyük hedefimiz. Bu hedef doğrultusunda birlikte yol yürüyeceğimiz yeni ekip arkadaşlarımıza başarılı ve uyumlu bir çalışma dönemi olmasını temenni ediyor, birlikte bugüne kadar görev yaptığımız tüm yönetim kurulu, meclis ve divan kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

ÜNVERDİ: SEÇİMLERİMİZİ BAYRAM HAVASINDA VE ÖRNEK OLACAK ŞEKİLDE TAMAMLADIK

 

Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi de Gaziantep Sanayi Odası seçimlerini demokratik çerçevede, bayram havasında ve örnek olacak şekilde tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek 9’uncu döneme en güçlü şekilde hazırlandıklarını, Gaziantep Sanayi Odası’nın bu dönemde en kreatif ve dinamik oda olarak ses getireceğini söyledi.

Yeni seçilen yönetim kurulu, meclis, meclis divanı, delege, disiplin kurulu ve komite üyelerini tebrik eden Ünverdi, “Geçmiş dönem meclisimizde olan tüm yol arkadaşlarımıza, kent ve ülke sanayisi ile odamıza kattıkları değer ve özverili çalışmaları için şükranlarımı sunuyorum. Bu dönemde de meslek odaları arasında kadın temsili konusunda kadın meclis üyesi sayımızı artırmak suretiyle öncü olmaya devam edeceğiz. Örnek bir seçimin ardından, sanayi odamızda önceliğimiz olan kadın temsilini bugün itibarı ile 3’ten 5’e çıkarmış durumdayız. Biz bu yolu gençlerimizle birlikte yürüyeceğiz demiştik, gençlerimize fırsat vereceğiz, yeni dünyayı onlarla birlikte yakalayacak, geleceğimizi birlikte inşa edecek ve nihayetinde bayrağı onlara devredeceğiz demiştik. Bugün ilk adımı da attık. 9’uncu dönem için Gaziantep Sanayi Odası’nda ‘Dinamik Oda’ başlığı öne çıkacak” ifadelerini kullandı.

 

Yeni seçilen yönetim ve meclis üyeleri ile birlikte omuz omuza vererek Gaziantep için öncü olma misyonuyla sanayi, ticaret ve istihdamı daha da yukarı taşıyacak çalışmalar gerçekleştireceklerini ifade eden Ünverdi, “Yeni pazarlarla ihracatımızı artıracak, dünyanın diğer odaları ile yeni iş birlikleri yaparak, ticari bağlarımızı ve ilişkilerimizi geliştireceğiz. Fuarlarımıza yenilerini ekleyecek, kümelenme çalışmaları ile hazır giyim ve geri dönüşüm gibi sektörlerimizin birlikte üretim yapmalarını sağlayacak organize sanayi bölgeleri kurulması için projeler yürüteceğiz. Bunların yanı sıra ülke ekonomimizin kalkınmasını hızlandırmak için küresel bir vizyonla; ileri teknolojili, yüksek katma değerli, çevreci üretimler gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bölgemizin tek sanayi odası olarak, sosyal ve kültürel anlamda da bölgemizin gelişmesine öncülük edeceğiz. Yeni bir döneme birlikte adım atıyor, kan tazeliyor, yeniden başlıyoruz. Şahsıma gösterilen teveccüh için de teşekkür ediyor, seçimlerimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

 

MECLİS DİVANI, MECLİS ÜYELERİ, YÖNETİM KURULU, DELEGE VE DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ ŞU ŞEKİLDE BELİRLENDİ:

 

GSO MECLİS ÜYELERİ

1

A. CAN KOÇAK

40

İBRAHİM UNCU

2

A. CEM BİLMEZ

41

İHSAN AKYOL

3

ABDULKADİR KOYUNCU

42

İPEK TEKER

4

ABDULLAH ÖZTÜRK

43

KENAN DURUR

5

ABDULLAH YILDIZ

44

M. ALİ ŞİMŞEK

6

ADİL SANİ KONUKOĞLU

45

M. AYKUT GÖYMEN

7

ADNAN ÜNVERDİ

46

M. CENGİZ ERTURHAN

8

AHMET HARATOĞLU

47

M. FARUK KOLUKISA

9

AHMET ZİREK

48

M. FATİH SAĞLAMCI

10

AHMET ŞİRECİ

49

M. HAKAN YUSUFOĞLU

11

ALİ ÇOBAN

50

M. SAİT EROL COŞKUN

12

ALİ ÖZPOLAT

51

M. SAMİ KALEOĞLU

13

ALPER BOZHÜYÜK

52

M. SEDDAR CİNGİSİZ

14

ARİF ÇELİK

53

M. TURGAY EREN

15

ATİLLA SAĞLAMER

54

MEHMET BAŞKÜLEKÇİ

16

B. KEMAL KILIÇ

55

MEHMET HÖSÜKOĞLU

17

BAŞAR KÜÇÜKPARMAK

56

MELİKE YÜKSEL

18

BEKİR MÜJDECİ

57

METİN ERTURHAN

19

BORA TEZEL

58

METİN TEPE

20

BURHAN ÇAĞDAŞ

59

METİN YILDIRIMDEMİR

21

C. TURGAY DİREKCİ

60

MUSTAFA FINDIK

22

CENGİZ KONUKOĞLU

61

MUSTAFA ÖZGÜLER

23

CEVDET AKINAL

62

MUSTAFA SAVRUN

24

E. MÜDERRİS FEDAİOĞLU

63

MUSTAFA TOPÇUOĞLU

25

EMİNE FERHAN SAĞIM

64

Ö. FARUK MELEKOĞLU

26

EMRAH ÇETİNDAĞ

65

ÖMER CINCIKCI

27

ERCAN SAYIN

66

ÖMER ÇAKMAK

28

ERDAL ELİŞ

67

PERİHAN ÇÖÇELLİ

29

ERHAN ŞİRİN

68

REİS REİSOĞLU

30

ERSAN KOLUKISA

69

SAİM AKINAL

31

FATİH TUTAK

70

SALİH ERUSLU

32

FATMA USKANER

71

SAMİ KONUKOĞLU

33

HAKAN ASLANSOY

72

SAVAŞ MAHSERECİ

34

HAKAN ÇAKICI

73

SEMİH İŞSEVER

35

HAKAN ÇELİK

74

ŞAHİN KAYA

36

HÜSAMETTİN SELÇUK

75

ÜMİT ÖZDİNÇ

37

HÜSEYİN KARADAĞ

76

YAŞAR ERTURHAN

38

İ. VEDAT TOPÇUOĞLU

77

YILDIRIM MERMER

39

İBRAHİM KARA    

 

 

GSO YÖNETİM KURULU

1

ADNAN ÜNVERDİ

2

FERHAN SAĞIM

3

BAŞAR KÜÇÜKPARMAK

4

MUSTAFA ÖZGÜLER

5

MELİKE YÜKSEL

6

HAKAN ASLANSOY

7

CENGİZ KONUKOĞLU

8

KENAN DURUR

9

ALİ CAN KOÇAK

10

İBRAHİM KARA

11

BORA TEZEL

 

 

GSO – TOBB DELEGELERİ

1

ADİL SANİ KONUKOĞLU

2

ADNAN ÜNVERDİ

3

MUSTAFA TOPÇUOĞLU

4

CEVDET AKINAL

5

SAMİ KONUKOĞLU

6

BURHAN ÇAĞDAŞ

7

CEMİL DİREKÇİ

8

METİN ERTURHAN

 

GSO MECLİS BAŞKANLIK DİVANI

MECLİS BAŞKANI ADİL SANİ KONUKOĞLU
MECLİS BAŞKAN YRD. SAİM AKINAL
MECLİS BAŞKAN YRD. VEDAT TOPÇUOĞLU
KATİP ÜYE METİN YILDIRIMDEMİR

 

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar