Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaEkonomiGSO Başkanı Ünverdi'nin "10 Kasım Mesajı"

GSO Başkanı Ünverdi’nin “10 Kasım Mesajı”

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, “Yaşamı ve mücadelesiyle dünyaya örnek olan önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 84’üncü yılında minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Başkomutan Atatürk’ün, vatan sevgisi ve milletine olan inancıyla cepheden cepheye koşarak aziz milletimizin yeniden ayağa kalkmasına liderlik ettiğini belirten Adnan Ünverdi, mesajında şunları kaydetti:

“Büyük bir komutan ve devlet adamı olarak Atatürk, milletinden aldığı güçle cephede kazanılan zaferin ardından bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük hedefi, ay yıldızlı bayrağımız altında milli birlik içerisinde, her anlamda kakınmış ve muasır medeniyetler seviyesine yükselmiş bir Türkiye’yi inşa etmekti.

Bu uğurda siyasi, sosyal, kültürel, hukuksal ve ekonomik anlamda devrim niteliğinde adımlar atmış, ilke ve inkılapları ile en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılacak temel ilkeleri bizlere miras bırakmıştır.

Bize düşen de yol göstericimiz olan bu ilkeler doğrultusunda, Atamızın emanetine sahip çıkmak, daha gelişmiş ve çağdaş bir Türkiye için bayrağı nesilden nesile yukarı taşımaktır.

“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir” diyen Atatürk’ün fikirleri ve idealleri her daim yol göstericimiz olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 84 yıl önce ebediyete uğurladığımız Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz vatanımız için mücadele etmiş tüm kahramanlarımızı bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Ruhları şad olsun.”

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar