Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaGündemGGC'Den 25 Aralık Kurtuluş Günü Mesajı

GGC’Den 25 Aralık Kurtuluş Günü Mesajı

 

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) yönetim kurulu, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

GGC yönetimi yayımladığı mesajda, Gaziantep’in geçmişinin kahramanlıklarla dolu olduğunu belirterek, her türlü zorlukları aşarak başarmanın bu şehrin evlatlarına atalarından kalan bir miras olduğuna dikkat çekerek, “Atalarımız, Kurtuluş mücadelesini başlattıklarında bir duruş sergilemişlerdi. O gün gösterilen kararlılık, bir başarı öyküsünü getirdi. Antep Harbi’nde dillere destan şanlı bir mücadele sergileyerek, adeta yeniden tarih yazarak GAZİ oldu. Onların 101 yıl önce çizdikleri yol ve gösterdikleri üstün başarı, bugün bizlere ışık tutmakta, yeni başarılar getirmektedir. Gazi şehrimizin bugünkü güçlü kimliğinin ortaya çıkmasındaki en büyük etken, 101 yıl öncesinin ruhudur. Dolayısıyla başarılı olmak, bu şehrin genlerinde vardır” ifadelerine yer verdi.

Geçmişin şanlı mücadelesinin yeni nesillere aktarılması için herkese önemli görev düştüğünü ifade eden GGC yönetimi mesajında şunları dile getirdi:

“Bu uğurda, sorumluluklarımızı yerine getirmekten kaçınmamalıyız. 101 yıl önce yazdığımız destanı, bizden sonraki kuşaklara da aynı şekilde yansıtmalıyız. Bu kararlılığı gösterdiğimiz takdirde, Gaziantep yeni başarı hikayeleri yazmaya devam edecektir. Bu vesileyle, Antep Harbi sırasında kaybettiğimiz 6 bin 317 şehidimizin yanı sıra, vatan savunmasında gözünü kırpmadan can veren tüm şehitlerimizi de rahmet ve şükran duygularıyla bir kez daha anıyoruz. Gazi şehrimizin Kurtuluş Günü kutlu olsun.”

 

 

 

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar