Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaGündemGENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZHASEKİ, DEPREMDEN ETKİLENEN İLÇELERİ ZİYARET ETTİ

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZHASEKİ, DEPREMDEN ETKİLENEN İLÇELERİ ZİYARET ETTİ

 GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZHASEKİ, DEPREMDEN ETKİLENEN İLÇELERİ ZİYARET ETTİ

 

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile beraber depremden etkilenen İslahiye ve Nurdağı’nda incelemelerde bulundu.

Kahramanmaraş merkezli şiddetli depremlerden etkilenen ilçelerin AFAD Koordinasyon Merkezleri’nde yapılan çalışmalar ve son durum hakkında bilgi alan Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki ile beraberindeki heyet, Nurdağı’nda oluşturulan Tek Yürek Meydanı’nı gezdi.

Meydanda Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği ve diğer kurumların hizmet alanlarını inceleyen Özhaseki, hayvan hastanesini ziyaret etti, atla rehabilitasyon yapılan alana uğradı.

 

ÖZHASEKİ: NURDAĞI VE İSLAHİYE ZARARLARIN TELAFİSİ, İŞİN TOPARLANMASI YÖNÜNDEN BİRÇOK ŞEHİR VE İLÇENİN ÖNÜNE GEÇMİŞ VAZİYETTE

 

Ziyareti sonrası Nurdağı Tek Yürek Meydanı’nda açıklamada bulunan Mehmet Özhaseki, depremin ilk gününden itibaren AK Partili belediyelerin tamamının organize edilerek vatandaşa hizmet vermek için bölgeye sevk edildiğini belirterek şunları söyledi:

“Her bir arkadaşımız bölgelerde müthiş faaliyet yönetiyorlar. Sabah Hatay ilimizdeydik. Antakya, İskenderun, Defne, Samandağ oradaki görevli arkadaşlarımız işlerinin başındalar. Akşam vakti Gaziantep’in afete uğramış iki bölgesi İslahiye ve Nurdağı bölgesine geldik. Bir taraftan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımızın burada olması bir taraftan koordinatör valimizin güçlü gayretleri bir taraftan da güçlü bir belediye başkanımızın bütün gücüyle buraya emek veriyor olması zararların telafisi, işin toparlanması yönünden birçok şehir ve ilçenin önüne geçmiş vaziyette. Gördüğümüz tabii acı bir manzara ama yapılan hizmetleri görünce gurur duyuyoruz. Başkanlarımız müthiş işler yapmışlar. Enkazlar çok hızlı kaldırılıyor, çadır ve konteynır kentler kuruluyor. Kısa süre içerisinde bütün vatandaşlarımıza konteynır kentte yaşama fırsatı sunulacak.”

 

ÖZHASEKİ’DEN BAŞKAN ŞAHİN’E ÇALIŞMALARI İÇİN TEŞEKKÜR

 

Özhaseki açıklamasının devamında kalıcı konutların yapımına başlandığını vurgulayarak sözlerini şöyle tamamladı:

“Burada deprem bölgeleri için örnek olacak bir yaşam alanı oluşturuluyor. Çocuklar için spor yapacakları yerler, rehabilitasyon merkezleri hatta depremden zarar gören hayvanların bakımının yapıldığı ortamalar oluşturulmuş. Gelen çocuklar, gençler, vatandaşlar burada gezdiği zaman eskiden olduğu gibi normal çarşının içerisine girmiş gibi, normal bir dönemde hissedebileceği gibi ruhen belki rahatlayacağı bir ortama kavuşuyor. Büyük Türk Milleti’nin bir ferdi olmaktan bende naçizane bir vatandaş olarak gurur duyuyorum. Dünya’nın hiçbir yerinde böyle bir afetin altından kalkabilecek bir tek millet yok. AK Parti ailesi olarak hepimiz sahadayız. Belediyelerimiz, milletvekillerimiz, teşkilatlarımız yara sarmak için çırpınıyoruz. Başkan Fatma Şahin’e çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.”

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar