Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaGündemGençlik ve Eğitim Derneği 500 gönüllüsüyle depremzedelere yardım etti

Gençlik ve Eğitim Derneği 500 gönüllüsüyle depremzedelere yardım etti

20 binden fazla üyesi bulunan Gençlik ve Eğitim Derneği (GEDER) depremden en fazla etkilenen illerden Malatya’da 500 gönüllüsüyle yardım çalışması yürüttü.

Dernekten yapılan açıklamada 500 kişilik Vefa Grubu gönüllüsüyle Malatya’daki depremzedelere ilaç, gıda, battaniye, ısıtıcı ve kıyafet yardımı yapıldığı duyuruldu.

Gençlik ve Eğitim Derneği Genel Başkanı Ahmet Bayduz depremin ilk gününden bu yana 500 kişilik gönüllü ekipleriyle sahada yardım çalışmaları yürüttüklerini söyledi. Yardım faaliyetlerine ilişkin bilgi veren Bayduz şunları söyledi:

“İki Seyyar Eczane Aracı ile depremin ilk gününden itibaren Malatya ve ilçelerinde ilaç dağıtımı gerçekleştirdik. Sosyal medya aracılığı ile çağrı merkezimize ulaşan herkese bulunduğu konuma kadar ilaçlar ulaştırıldı. Gönüllü sağlık ekibimiz depremin ilk gününden itibaren aktif bir şekilde görev aldı. İl dışından ayarlanan özel cenaze aracı ile definlerini şehir dışında veya ilçelerde gerçekleştirmek isteyenlere hizmet verdik. Yoğun kar yağışının olduğu depremin ilk günü ulaşabildiğimiz herkese battaniye, gıda ve suyu ulaştırdık.”

“Bine yakın proje gerçekleştirdik”

Derneğin 20 binden fazla üyesi olduğunu belirten Bayduz, “Gençlik ve Eğitim Derneği’nin merkezi Malatya olup 20 binden fazla üyesi ve 25 üniversite de öğrenci topluluğu ve kulübü bulunuyor.. Dernek olarak yardım projeleri, sosyal sorumluk projeleri, meslek edindirme kursları gibi birçok alanda bine yakın proje gerçekleştirdik. Gençlik ve Eğitim Derneği’nin en büyük amaçlarından biride toplumu birbirine kaynaştırmak, toplumu birbirine yakınlaştırmak, ön yargı dan uzak ve setleri yıkan bir sivil toplum kuruluşu olmasıdır” ifadelerini kullandı.

GEDER Projeleri

Gençlik ve Eğitim Derneği projelerinden bazıları şöyle: Kardeşlik Treni Projeleri, Gençlere yönelik eğitim ve etkinlik Kampları, Deniz Kampları, Anne ve Kız Kampları, Baba ve Oğul Kampları, Eğitim Projeleri, Hedef 1 Milyon Ağaç Dikim Projesi ile Hatıra Ormanları, GEDER Vefa Grubu Sosyal Yardımlaşma çalışmaları, Yurtdışı kültür gezisi Projeleri, Farkındalık çalışmaları, Obezite ile mücadele hayatına hareketlilik getir Projesi, Gençlik Buluşmaları, Meslek Edindirme Kursları (Kuaförlük, Tornacılık, Kaynakçılık), Minder Sohbetleri, Teknik Geziler, 57.Alay Yürüyüşü…

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar