Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaDünyaGazeteci/Yazar  Hamza Mercanoğlu: “Kılıçdaroğlu hayatı boyunca zan altında kalacaktır”

Gazeteci/Yazar  Hamza Mercanoğlu: “Kılıçdaroğlu hayatı boyunca zan altında kalacaktır”

Akit tv’de, Mustafa Balevi’nin hazırlayıp sunduğu  “Gece Ajansı “ programına konuşan gazeteci Hamza Mercanoğlu siyasi gündemi yorumladı.

“6’LI MASA RUHU OLMAYAN CESET HÜKMÜNDEDİR!”

“6’lı masa için “Ruhu olmayan ceset” tanımlamasını yapan Mercanoğlu, 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın şansının daha yüksek olduğunu iddia ederek “6’lı masa da, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısında başarılı olabilecek bir lider profili yoktur. Millet İttifakı’nın asıl sorunu kendi içlerinde bir uzlaşmaya varamamış olmasıdır. ABD ve Batı güdümlü 6’lı masanın varoluş gerekçelerine bakmak gerek. ABD Başkanı Biden’ın seçim kampanyası sırasında ‘Türkiye’de muhalefeti açıkça desteklemeliyiz’ ifadesinin hemen ardından söylediği ‘Kürtleri parlamentoya taşımalıyız’ sözünün satır arasında PKK, YPG terör örgütü yatmaktadır. Zira, Biden’in kastettiği kürtler PKK, YPG’dir ve asıl gaye bu terör örgütleri mensuplarını parlamento ve devletin kurumlarına yerleştirmektir. ABD, Tıpkı bir CİA aparatı olan FETÖ’yü yıllar boyunca devletin kılcal damarlarına yerleştirdiği gibi, şimdi de bu terör örgütlerini aynı yolla devletin içerisine sokarak  Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurumsal anlamda işgal etmek istiyor. 6’lı masa ABD tarafından  “icazetlendirilmiş” bir aparat oluşumdur. ABD’nin Erdoğan’ı devirmek istemesinin asıl gayesi, Erdoğan’ın temsil ettiği milli ve manevi değerleri devirmektir. Erdoğan siyasette hakim ve iktidar olduğu müddetçe ABD ve Batı çıkarlarının önündeki en büyük engel olarak görülmektedir. 6’lı masanın asıl misyon ve görevi ABD ve Batının çıkarlarına hizmet etmek olduğundandır ki, ABD ve Batı ile Erdoğan düşmanlığı söyleminde aynı slogan etrafında birleştiler.” Diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.

“DERİN DEVLET MİLLETİN SAĞDUYUSUDUR”

“Sık sık gündeme gelen ‘Derin Devlet’ kavramına ilişkin soruyu cevaplayan Mercanoğlu “Derin Devlet denilen şey aslında Türk milletinin sağduyusudur. 7 Haziran seçimlerinde AK Parti’ye uyarı veren vatandaş, ülkenin kaos ve belirsizlik içerisine düşmemesi için akabinde yapılan seçimde yine AK Parti’yi iktidara taşımış ancak geçtiğimiz yerel seçimde ise İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde yönetimi muhalefete vermiştir.

Halkı ıskalayan, ihmal eden siyasi partiler tarihe karışmıştır. Aslında partiler birer logodan ibarettir. Aslolan halka gerçek manada hizmettir. Dünya artık liderler etrafında kenetleniyor. Recep Tayyip Erdoğan bir dünya lideri olduğunu kanıtlamıştır ve halkta ciddi karşılığı var. Dolayısıyla böyle bir lideri yenebilmenin ön koşulu yine lider olmaktan geçer ve mevcut tablo da 6’lı masa içerisinde bu tanımlara uyan bir profil bulunmuyor”

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar