Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaEkonomiGAİB KOORDİNATÖR BAŞKANI KİLECİ'DEN 10 KASIM MESAJI

GAİB KOORDİNATÖR BAŞKANI KİLECİ’DEN 10 KASIM MESAJI

“Atatürk’ü Anmadığımız Günümüz Yok”

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, Atatürk’ün vefatının 84. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin yıldönümünde saygı, rahmet ve özlemle anıyorum.” dedi.

                Atatürk, dünya ve Türk tarihinin gördüğü en kıymetli şahsiyetlerden biridir diyen Kileci; “Atatürk’ün Cumhuriyetin temellerine yerleştirdiği ilkeler sayesinde yolumuz aydınlık ve ışık dolu. Gerek vatandaş olarak gerekse ülkeye katma değer katmak için gece gündüz çalışan iş insanları olarak her adımımızda ve yaptığımız her atılımda kendisine olan minnettarlığımız katlanarak büyüyor. Çünkü Atatürk’ün bize kazandırdığı haklar, hürriyetler ve değerler sayesinde bugün kendimizi ifade edebilme şansını buluyoruz. Atatürk’ün özveriyle yapmış olduğu çalışmalar sayesinde bireysel özgürlüğü elde etmiş bir millet olarak gücümüzü ekonomik anlamda tüm dünyaya gösterme cesaretinde bulunabiliyoruz. Her sabah işlerimize giderken biz iş insanlarının aklında tek bir söz var “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.”. Bizi biz yapan niteliklerimiz; çalışmak, üretmek, ülkesi uğruna en iyi şekilde mücadele etmek ve umut etmektir. Bu özellikleri de Atatürk’ün Türk milletine bıraktığı bir miras olarak kabullendik. Bu sebeple Atatürk’ü anmadığımız günümüz yok. Elbette ki Ata’mızı görmeyi çok isterdik ama Ata’mız benimle aynı düşünceleri paylaşan gencinden yaşlısına birçok kişiye “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.” özdeyişiyle cevap vermiştir. Bu yüzden onu görme şansını yitirsek de onu her gün anlayarak anacağız ve ilkelerini kılavuz bilerek yaşamaya, üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Kileci, anma mesajına şöyle devam etti: “Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletine birçok manevi miras bırakmıştır. Bu kutsal mirası korumak için ve yitirmemek için çağdaş uygarlık düzeyinden asla vazgeçmemek, eğitimi hayatın merkezine yerleştirmek, kadınların haklarını korumak, ekonominin güçlenmesi için tam bağımsızlıktan ödün vermemek, bilimden, sanattan ve üretmekten, çalışmaktan vazgeçmemek gerekmektedir. Toplumsal cinsiyetçiliğin önüne geçerek kadının toplumdaki yeri ve önemini göz ardı etmemek ise başlı başına medeniyetin ve eşitliğin bir gerekliliğidir. Eğitim ve çağdaşlık yine bu noktada Atatürk’ün bize bıraktığı en önemli mirastır diyebilirim. Atatürk’ün eğitimi her şeyin başı sayması hayattaki ilkem olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Vefatının yıldönümünde Ulu Önderimizi saygı, rahmet ve minnetle anarken; Atamıza bir minnet ve borç olarak Cumhuriyetimizi yaşatmak ve ülkemizi hak ettiği değere ulaştırmak için; üzerimize düşen sorumlulukları fazlasıyla yerine getireceğimizi, yorulmadan, bıkmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğimizi bir kez daha ifade etmek isterim. Dünya ekonomisinin içinden geçtiği bu çalkantılı dönemde biz ihracatçılar olarak, 2023 hedeflerine ulaşmak için kararlılıkla mücadelemizi sürdürecek, ülke ekonomimize daha fazla katkı sağlamanın gayreti içerisinde olacağız.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar