Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaEkonomiGAHİB Başkanı Kaplan’dan 10 Kasım Mesajı: “Çağa damgasını vuran bir lider”

GAHİB Başkanı Kaplan’dan 10 Kasım Mesajı: “Çağa damgasını vuran bir lider”

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Abidin Kaplan, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. yılında rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” diyen GAHİB Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Kaplan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Atatürk, yaşadığı çağa damgasını vuran bir liderdir. Sadece milletimizin değil bağımsızlık mücadelesi veren tüm mazlum milletlerin gönlünde taht kurmuş bir devlet adamıdır. Vefatının yıldönümünde Atatürk’ü anmak demek, aynı zamanda O’nun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni her alanda güçlendirmek için daha çok çalışmak demektir. Gelecekte daha güçlü bir Türkiye için birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek, tıpkı Kurtuluş Savaşındaki mücadeleci ruh ile çalışmak Atatürk’e duyduğumuz saygının en güzel göstergesidir. Bu duygu ve düşüncelerle istiklal savaşımızın büyük önderi, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi; şükranla, minnetle, saygıyla ve rahmetle anıyorum.”

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar