Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaEğitimGAGİAD BAŞKANI KOÇER’DEN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

GAGİAD BAŞKANI KOÇER’DEN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Koçer, mesajında, güçlü, gelişmiş ve aydınlık bir ulus oluşturabilmek için en önemli unsurun eğitim olduğunu anlattı.

Eğitim camiasının temel taşlarından birinin öğretmenler olduğunu anlatan Koçer, “Öğretmenlerimiz, hemen her koşulda kutsal görevlerini fedakarca yerine getirmektedir. Geride bıraktığımız pandemi başta olmak üzere tüm zor şartlarda bile öğrencilerine kol kanat geren tüm öğretmenlerimize şükranlarımızı sunarız.” dedi.

Koçer, çocukların geleceğe hazırlanmasında her zaman ön safta yerlerini alan öğretmenlere toplum olarak minnettar olduklarını aktararak, şöyle konuştu:

“Yaşantımızda ailemizden sonra bizleri yetiştiren, yolumuzu aydınlatarak geleceğe hazırlayan en önemli kişiler şüphesiz öğretmenlerimizdir. Bir milletin muasır medeniyetler düzeyine erişebilmesi, öğretmenlerimizin mesleklerinin bu ulvi ve kutsal amacını farkındalığında olup; bilinçli, sorgulayan, araştıran ve ülkesine yararlı bireyler yetiştirmesinden geçmektedir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, öğretmenin önemini vurgularken, gençliğin toplumun geleceği demek olduğunu ve gelecek nesillerin de öğretmenlerin eseri olacağını belirtmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü içtenlikle kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve daha yakın zamanda Karkamış ilçemizde yaşanan terör saldırısında son yolculuğuna uğradığımız Ayşenur Alkan öğretmenimizi, aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar