Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaGündemErtuğrul Kaya’dan beklenen istifa geldi

Ertuğrul Kaya’dan beklenen istifa geldi

DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı Ertuğrul Kaya 14 Mayıs 2023 seçimlerinde Gaziantep’ten milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

 

18 Temmuz 2020 yılında DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı olarak atanan Kaya bugün milletvekilliği aday adaylığı için istifa etti.

 

Gaziantep’te DEVA Partisi’nin il ve ilçe teşkilatlarının kuruluşunda yer alan Kaya üç yıllık süreçte yaptığı saha çalışmaları ve kent sorunlarına duyarlılığı ile tanındı.

Kaya, Gaziantep’te DEVA Partisi’nin il başkanlığını yaptığı süreçte teşkilatıyla beraber Türkiye’de en kalabalık mitingini Gaziantep’te yapmıştı. Gaziantep’te güncel siyasi konular ve kent sorunlarını sürekli gündemde tutarak kamuoyunda ses getiren açıklamalar yapan Kaya önümüzdeki seçimlerde aday adayı olacağını belirtti.

 

Kaya, “ İl başkanlığını yaptığım süreç içerisinde yol arkadaşlarımla beraber 148.000 ziyaret yaptık. Yine tüm semt pazarlarını, taksi duraklarını, mahalle muhtarlarımızı, sivil toplum örgütlerimizle görüşerek deyim yerindeyse şehrimizin nabzını tuttuk. Gaziantep’te dokunduğumuz her kesimin çok büyük sorunlarının olduğunu gördük. Doğup büyüdüğüm, yaşadığım Gaziantep’e borcumuz var. Üç yıldır il başkanı olarak şehrin sorunlarını dinliyor Gaziantep’i mahalle mahalle geziyoruz. Artık bu sorunları kendi irademizle çözecek zaman geliyor. Bu nedenle 14 Mayıs 2023 seçimlerinde aday adayı olmak için görevimden istifa ediyorum.” Dedi.

 

“Gaziantep için Gazianteplilerden, Gaziantep’te yaşayanlardan destek bekliyorum.” Diyen Kaya sürpriz sonuçların yaşanacağı bir seçime girdiklerini vurgulayarak, ”Hiç kimse seçmenin oyunu cebinde sanmasın. Gençlerin, kadınların, yeni seçmenlerin ve kararsız seçmenin büyük değişikliklere yol açacağı bir seçime gidiyoruz. DEVA Partisi olarak bu kitlenin ilk tercihi olacak ve hem Gaziantep’te hem de Türkiye’de değişimin kapısını aralayacağız.” Diye konuştu.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar