Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaEkonomiEPİAŞ'tan depremzedelere bağış kararı

EPİAŞ’tan depremzedelere bağış kararı

Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Enerji Bakan Yardımcısı Gaziantepli Abdullah Tancan’ın yaptığı EPİAŞ Maslak yerleşkesinde 17 Mart 2023 tarihinde yapılan 8. Olağan Genel Kurul Toplantısında depremzedeler için çok önemli bir bağış kararı alındı.

 

EPİAŞ Genel Kurulunda 2022 yılı dönem net kârından ortaklara dağıtılması planlanan 15.000.000-TL kâr payının depremzedelere verilmek üzere AFAD’a nakdi bağış yapılmasına oy birliği ile karar verildi.

 

EPİAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçilen Abdullah Tancan konuya ilişkin yaptığı açıklamada: “Asrın felaketi olarak nitelendirilen ve dünyanın en büyük kara depremlerinden biri olan deprem felaketinin yaralarını Devlet ve millet el ele vererek saracağız. Bununla ilgili EPİAŞ olarak üzerimize düşeni yapmak için böyle anlamlı bir bağış kararına imza attık. Hissedarlarımıza konuyla ilgili göstermiş oldukları hassasiyet için özellikle teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

 

Abdullah Tancan, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada 2022 yılında enerji alanında gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili önemli bilgileri paylaştı: “Bugün Avrupa’nın en büyük işlem hacmine sahip 3. enerji borsasıyız. Bugünlere gelmemizde; mevcut mevzuat yapımızı oluşturan EPDK, kullandığımız yazılımları kendi iç kaynaklarımız ile şirketimizde geliştirmemiz ve pek tabii olarak, piyasamıza güvenerek işlem yapan siz değerli ortaklarımızın ve piyasa katılımcılarımızın etkisi çok büyük.” dedi.

 

Özellikle enerjide ticaret merkezi olma hedefi doğrultusunda EPİAŞ’ın Türkiye’nin en önemli şirketlerinden biri olacağının her geçen gün daha da güçlü bir şekilde ortaya çıktığını vurgulayan Tancan, “Bu hedefe doğru emin adımlarla ilerliyoruz. 2022 yılını geride bırakırken, inanıyorum ki EPİAŞ; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın stratejileri ve EPDK öncülüğünde, siz değerli paydaşlarımızla birlikte katılımcı bir anlayış içinde çalışmalarını 2023 yılında da başarıyla sürdürecektir.” dedi.

 

EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu, EPİAŞ’ın 2022 yılı faaliyetleri hakkında bilgilendirme sunumu yaptı. Türkoğlu sunumunda “EPİAŞ için 2022 yılı; piyasaların işletilmesine yönelik faaliyetlere, katılımcılara sunulan hizmetlerin iyileştirilmesine, geliştirilmesine ve kurumsal yapıyı güçlendirmeye yönelik çalışmalara devam edilen bir yıl oldu. EPİAŞ olarak faaliyetlerimizi ve faaliyet alanımıza yönelik ürün geliştirmelerimizi, dünya enerji sektöründeki gelişmeler ve paydaşlarımızın beklentileri doğrultusunda gerçekleştirmekte, projelerimizi hayata geçirdikten sonra da bu ürünlerde sürekli iyileştirme yapmaya devam etmekteyiz.” dedi.

 

2022 yılı Elektrik ve Doğal Gaz Piyasası verileri ile 2022 yılı finansal verileri hakkında Genel Kurul katılımcılarına özet bilgiler veren Türkoğlu “2023 yılında da kurumsal yapımızı güçlendirerek piyasalarımızı geliştirme çalışmalarımıza ve diğer faaliyetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz. Bu vesile ile Sayın Yönetim Kurulu Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimize, değerli hissedarlarımıza, genel kurul temsilcilerine ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar