Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaGündemDüzce sele teslim oldu!

Düzce sele teslim oldu!

Meteoroloji'nin peş peşe yaptığı uyarıların ardından ülke genelinde sağanak yağış etkili oldu. Yağışların ardından ise Düzce sular altında kaldı. Vatandaşların zor anlar yaşadığı dakikalarda kalan sanayi sitesi sakinleri, müşterilerinin araçlarını ve dükkanlarındaki malzemeleri güvenli bölgeye almaya çalıştı.

Meteoroloji’nin hafta boyunca peş peşe yaptığı uyarılar sonrası Düzce’de felaket yaşandı. Düzce’de etkili olan sağanağın ardından Melen Çayı taştı. Çayın taşması sonucu sular altında kalan sanayi sitesi sakinleri, müşterilerinin araçlarını ve dükkanlarındaki malzemeleri güvenli bölgeye alıyor.

D-100 kara yolu Mergiç ve Çerkez Taşköprü mevkilerinde yaklaşık 250 dönüm arazi üzerine kurulu Düzce Sanayi Sitesi, kentte 2 gün boyunca süren şiddetli yağışların ardından Melen Çayı’nın taşması sonucu suya gömüldü.

Sabah saatlerinde iş yerlerine gelen esnaf, özellikle müşterinin araçlarını ve malzemelerini güvenli alana çıkarmaya başladı. Belediye ekipleri, çay kenarında yer alan sanayi sitesindeki suyun tahliyesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu arada iş yerlerinin sular altında kaldığı sanayi sitesi ve dükkan sahiplerinin tahliye çabaları havadan görüntülendi.

 

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar