Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaGündemDünya liderlerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik

Dünya liderlerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrik

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde geçici sonuçlara göre Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan seçimi kazandı. Dünyanın dört bir yanından birçok lider yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde geçici sonuçlara göre Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan seçimi kazandı. Dünyanın dört bir yanından birçok lider yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti.

İlk tebrik Azerbaycan’dan. Aliyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanlığına seçilmesini kutlayarak, seçim sonuçlarının Türk halkı için hayırlı olmasını diledi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Türk halkının Cumhurbaşkanı Erdoğan’a güvenini bir kez daha ortaya koyduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin yeni dönemde de çok güçlü bir atılım içinde olacağına inandığını ifade etti.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçim zaferinden dolayı tebrik etti. Cumhurbaşkanı Tatar, “Çok değerli Türkiye Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan, büyük bir demokrasi örneği ve Türk halkının büyük katılımı ile gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçiminde elde etmiş olduğunuz zaferi içtenlikle ve en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Katar Emiri: Yeni dönemde başarılar dilerim

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani de Erdoğan’ı tebrik etti. Şeyh Temim, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Aziz kardeşim Recep Tayyip Erdoğan’ı zaferinden dolayı tebrik ederim. Sizlere yeni döneminizde başarılar dilerim. Bu dönemde kardeş Türk halkının gelişim ve refah emellerini gerçekleştirmenizi, ülkelerimizin güçlü ilişkilerini geliştirmeyi ve bu ilişkileri daha fazla kalkınmayla sonuçlandırmayı temenni ederim” ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Putin’den tebrik

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de seçimdeki başarısı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği tebrik mesajında, söz konusu başarının Erdoğan’ın Türkiye Cumhurbaşkanı olarak gösterdiği özverili çalışmaların doğal bir sonucu olduğuna işaret ederek, “Zaferiniz, devlet egemenliğini güçlendirme ve bağımsız bir dış politika izleme çabalarınıza Türk halkının verdiği desteğin açık bir göstergesidir” yorumunu yaptı.

Macron: Erdoğan ile birlikte, ilerlemeye devam edeceğiz

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ise Erdoğan’ı tebrik ederek, “Yeniden seçilmesi dolayısıyla tebriklerimi ilettiğim Başkan Erdoğan ile birlikte, ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

ABD Başkanı Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti

ABD Başkanı Joe Biden, göreve yeniden seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti.

Biden, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden seçilmesi vesilesiyle kutluyorum. NATO müttefikleri olarak ikili meseleler ve ortak küresel zorluklar üzerinde birlikte çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyorum” ifadesine yer verdi.

Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev’den tebrik

Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanlığına seçilmesini kutlayarak, seçim sonuçlarının Türk halkı için hayırlı olmasını diledi.

Libya Başbakanı Dibeybe Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti

Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe yayınladığı tebrik mesajında, “Yeni dönemi kazanan kardeşim Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kutluyorum. Bu zafer, Türk halkının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülkesini gelişmiş ülkeler arasında yer kazandıran politikaları ve başarılı projelerine güveninin tazelenmesi oldu” dedi.

Macaristan Başbakanı Orban’dan Erdoğan’a tebrik

Macaristan Başbakanı Viktor Orban ise, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, tartışılmaz seçim zaferi nedeniyle tebrik ederim. Tebrikler Sayın Cumhurbaşkanı” açıklamasını yaptı.

İran Cumhurbaşkanı Reisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seçim zaferi mesajı gönderdi

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seçim zaferi mesajı gönderdi. Reisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan için gönderdiği seçim zaferi mesajında, “Seçimler Türk milletinin Erdoğan’a duyduğu güvenin devam ettiğini gösteriyor” dedi.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar