Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaGündemDiyanet-Sen Gaziantep Şube Başkanı Müslüm Göral güven tazeledi

Diyanet-Sen Gaziantep Şube Başkanı Müslüm Göral güven tazeledi

Memur-Sen Hizmet Binasında düzenlenen Olağan Genel Kurul, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

 

Mevcut başkan Müslüm Göral’ın aday olduğu kurulda, Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı İrfan Kaşıkcıoğlu ile Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök, selamlama konuşması yaptı.

 

Şehitkamil İlçe Müftüsü Feyyaz İdin’in de yaptığı konuşmanın ardından kurulun açılış konuşmasını yapan Diyanet-Sen Gaziantep Şube Başkanı Müslüm Göral, her durumda din görevlilerinin emrinde olduklarını söyledi.

 

1998 yılında erdemliler hareketiyle filizlenen Diyanet-Sen’in, bugün Anadolu’yu kuşatan ulu bir çınar haline geldiğini anımsatan Göral, “Diyanet-Sen’in etki alanı Kars’tan Edirne’ye, Sinop’tan Hatay’a uzanan geniş bir coğrafyaya ulaşmıştır. Bunun için ne kadar şükretsek, hamd etsek azdır. Bu vesileyle başta kurucu liderimiz Ahmet Yıldız olmak üzere ilk tohumları ekenlere, bu kutlu yürüyüşte, ilk adımı atanlara bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

 

“Kuruluş ilkelerimizden taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz”

 

Diyanet-Sen’in yetkili olduğu dönemin din görevlilerinin altın çağı olduğunu ifade eden Göral, şunları söyledi:

 

“Biz Diyanet-Sen olarak; ‘İnsanın dünyadaki imtihanı ahde vefada gayrettir’ anlayışıyla yola çıkan, ‘Hak yolunda feda’ olmanın hakkını verme gayretiyle ter akıtan, akıttığı terle, cefaya talip oluşuyla berekete mazhar olan ve 90 bini geçen üyesinin güvenini güce, gücünü kazanıma dönüştüren teşkilat olarak; 24 yıldır kuruluş ilkelerimizden taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz.”

 

“Hedef yüz bin üye”

 

Göral, “Öncü medeniyet, güçlü sendika, büyük Türkiye, hedef yüz bin üye’ diyor ve yüz bine gün sayıyoruz. 100 bin; yeni başlangıçlara, yeni kazanımlara, yeni ufuklara, yeni umutlara, kararlı adımlarla güvenli yarınlara, yeniden büyük Türkiye’ye ve adil bir dünyaya hizmet etsin, vesile olsun istiyoruz. Türkiye’nin en büyük emek hareketi olarak varlık nedenimizi; bütün kamu görevlilerini, emeğin ve ekmeğin değerini bilen herkesi davasına ortak eden, yan yana duran, kol kola giren, bereket ve heybeti oluşturan, ülkeyi ve dünyayı dönüştüren bir Diyanet-Sen olarak görüyoruz. Zirveyi değerlerimiz üzerinden anı, çağı, insanı ve insanlığı ihya olarak görüyoruz. Üyelerimizdeki dava bilinci, vefa duygusu, bütün bu duyguları yüreklerinde taşıyan binlerce din gönüllüsü, başarıya olan inancımızı artırıyor ve yolumuzu kolay kılıyor.” ifadelerini kullandı.

 

“Dava bilinci ve vefayla yolumuza devam edeceğiz”

 

Milletle birlikte yola çıkanları da unutmadıklarını, unutturmayacaklarının altını çizen Göral, “İnsan nisyanla maluldür, unutur’ derler. Biz unutmayanlarız. Türkiye’yi yasaklara boğanları da bizi yasaklardan kurtaranları da unutmadık. Kızlarımızı üniversite kapılarında turnikelere sıkıştıranları da turnikeleri kıranları da unutmadık. Tıpkı ikna odalarını kuranları ve imha kararları alanları unutmadığımız gibi 28 Şubat’ta müstağni ve mütekebbir bir edayla ‘bin yıl sürecek’ diye tehdit savuranları ve devlet aygıtını inananlara zulüm çarkına dönüştürenleri de unutmadık. Mağdurlara iade-i itibar yapıp onları yeniden göreve döndürenleri de unutmadık ve unutmayacağız. Medeniyetimizi yok sayıp değerlerimizi yok etmeye uğraşanları da değerlerimiz üzerinden ‘Yeniden Büyük Türkiye’ için milletle birlikte yola çıkanları da unutmadık, unutturmayacağız.” diye konuştu.

 

“Bugünkü birçok kazanım Diyanet-Sen’in eseridir”

 

Meyveli ağacın taşlandığını belirten Göral, “Tek işleri Diyanet-Sen’i taşlamak olan ve her geçen gün erimelerini bir türlü durduramayan sendikalar şunu anlamalı! Diyanet-Sen’i karalama kampanyanız işe yaramamıştır. Din görevlileri ve vakıf çalışanları kimin kendilerine hizmet ettiğini, kimin etkin ve liyakat ile çalıştığını, kime güvendiğini göstermiştir. Bu güvenin hakkını veren, bu güvenle yol alan, bu güvenle din görevlilerine, vakıf çalışanlarına yeni yollar, ufuklar açan bütün teşkilatımızı yürekten kutluyor, çabaları, fedakarlıkları, diğerkâmlıkları ve adanmışlıkları için şahsım, hizmet kolumuzun çalışanları adına, ülkem adına şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar