Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Erdoğan'dan, CHP Milletvekili Suzan Şahin'e cevap!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, CHP Milletvekili Suzan Şahin’e cevap!

Erdoğan, “Bizim bölgeye ne zaman gittiğimizden haberi olamayan garipler, ilk gün bakan arkadaşlarım tamamıyla deprem bölgelerindeydi. Biz yaralıyız, hanımefendi konuşuyor” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlere Hatay’ın İskenderun ilçesindeki evinde yakalandığını belirten CHP Milletvekili Suzan Şahin, “Hatay’a zamanında gelmediniz. Hatay’ı kaderini terk ettiniz. Hatay’a kefen bile vermediniz. İnsanları enkaz altında kederleri ile bıraktınız” ifadelerini kullandı.

“GARİP GARİP KONUŞMALARINI DİNLİYORUM”

Meclis kürsüsüne vura vura konuşan Şahin’in sözlerine yanıt Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Seçim kararını açıkladığı basın toplantısında konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, “Parlamentoda muhalefetin bazı temsilcilerinin garip garip konuşmalarını dinliyorum. Bizim bölgeye ne zaman gittiğimizden haberi olamayan garipler, ilk gün Bakan arkadaşlarım tamamıyla deprem bölgelerindeydi” dedi.

“BİZ YARALIYIZ, HANIMEFENDİ KONUŞUYOR”

Açıklamasının devamında “Bütün bunlarla beraber belediye başkanlarımız deprem bölgelerindeydi” diyen Erdoğan, şöyle devam etti; “Bende hemen 2. gün deprem bölgesine ulaştım. Arından ikinci turda da Devlet Bey’le beraber buraları dolaşmaya aynı şekilde sayın Destici ile dolaşmaya başladık. Biz yaralıyız, hanımefendi konuşuyor. Hatay milletvekili olmak seni bir yere kadar bağlar. Biz sadece Hatay değil, 11 ilin 11’inde de aynı hassasiyetle çalışmalarımızı sürdürüyoruz, sürdürmeye devam edeceğiz.”

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar