Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaGündemCHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına şartlı destek

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısına şartlı destek

 Kılıçdaroğlu, “Eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Kadınların giyim kuşamını siyasetin tekelinden çıkartıyoruz. Bu hakkı yasal güvenceye alacağız. Bunu bir tartışma konusu olmaktan tümüyle çıkartacağız.” şeklindeki başörtüsü çıkışı sonrasında CHP dün 3 maddelik bir kanun teklifi sundu. Bu gelişmeler siyaset dünyasını da hareketlendirdi.

Bugün partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun çıkışına “Güya günah çıkarıyorlar. İstismar siyaseti yapıyorlar” diyerek tepki gösterdi. Erdoğan konuşmasının sonunda ise bir teklifte bulunarak, “Madem bu konuyu kendisi gündeme getirdi. Öyleyse biz daha öte bir teklifle mukabele edelim. Eğer dürüstse, bu zat gençlerimizin en büyük hassasiyetleri olan özgürlük alanlarından biri olan bu meselenin arkasındaysa gelin çözümü yasa değil Anayasa düzeyinde sağlayalım. Böylece CHP’ye üzerindeki utanç lekelerinden birinden kurtulma fırsatını sunmuş olacağız. Talimatı buradan veriyorum; Adalet Bakanı başta olmak üzere arkadaşlarımız çalışmalarını hazırlayıp getirecekler, gerisi CHP Genel Başkanı’nın bileceği iştir.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın bu sözlerine CHP liderinden jet hızında yanıt geldi. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Başörtülü kadınların hak ve özgürlüklerine kavuşması için önerdiğimiz bu kanuni zırhı sen destekle Erdoğan; eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.

Kılıçdaroğlu açıklamalarını şöyle sonlandırdı: “Bu kullandığın zehirli dili de artık bırak, çok çirkin bir üslubun var. Türkiye için iyi bir şey yapmaya çalışıyoruz. Senin yasakçı zihniyetine rağmen, özgürlükler getirmeye çalışıyoruz.”

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar