Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaGündemCHP Lideri Kılıçdaroğlu: "Berat kararı çıkar diye düşünüyordum"

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Berat kararı çıkar diye düşünüyordum”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis ve siyasi yasak kararını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu kendisine yöneltilen “İmamoğlu’nun davası varken neden Almanya’ya gittiniz?” sorusuna “Beraat kararı çıkar ya da ertelenir diye düşünüyordum. Böyle bir karar beklemiyordum” yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Halk TV ekranlarında soruları yanıtladı. İmamoğlu’nun davasının olduğu gün Almanya’ya gitmesi hakkındaki eleştirilere de yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Kararı açıklanırsa beraat ya da ertelenir diye bekliyordum. Bakılırsa normalde bu beraattır dediler. Benim İngiltere’de benim Amerika’ya gidişim Türkiye’nin hızla büyümesi ve kalkınmasıdır. Türkiye’nin bu kısır tartışmalardan çıkması gerekiyor” dedi.

Almanya ziyaretinin önceden planlandığını belirten Kılıçdaroğlu, “Bu gezileri yaparken, onların ve bizim müsait olduğu zaman dilimi içerisinde randevular alınıyor. Biz İngiltere’den sonra vizyon toplantısını yaptık ve sonrasında Almanya’ya ziyareti planladık. İmamoğlu’nun davasında bilirkişi raporları da belliydi zaten. Dolayısıyla biz beraat bekliyorduk” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar