Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaEkonomiÇalışma Bakanı Bilgin, EYT ile ilgili konuştu: "Aralık ayının sonuna kadar bitiririz"

Çalışma Bakanı Bilgin, EYT ile ilgili konuştu: “Aralık ayının sonuna kadar bitiririz”

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonlarca vatandaşın merakla beklediği EYT çalışmaları hakkında son gelişmeleri aktararak “Aralık ayının sonuna kadar çalışmayı bitirip Meclise götürürüz diye umuyorum çünkü çok hızlı çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. Rakamlarla ilgili de konuşan Bilgin, “EYT ilgili sayılar her ay değişiyor. Haziran rakamları bir buçuk milyon demiştik. Şimdi bir milyon sekiz yüz bin civarı oldu” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

EYT’lilere yönelik düzenlemenin sorulduğu Bakan Bilgin, “EYT konusunda bizim çalışmamız henüz tamamlanmadı, bitince açıklayacağız. Burada gizli bir şey yok. Mecliste anlattım, EYT ile ilgili sayılar her ay değişiyor. Haziran rakamlarını 1,5 milyon demiştik. Şimdi 1 milyon 800 bin civarı oldu. Bu rakamlar da dahil, bilinen verileri değerlendirip hesabımızı ona göre yapmamız lazım.” yanıtını verdi.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar