Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaGündemCAHİDE yaraları sarabilmek için seferber oldu

CAHİDE yaraları sarabilmek için seferber oldu

 

Canlı Hayatını İyileştirme Derneği (CAHİDE ) Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde, hayvan barınakları, ahır ve damları zarar gören depremzedelerin ve hayvanların yardımına koştu. Enkaz altında kalan canları kurtarmak ve deprem alanında aç ve susuz kalan canları beslemek için kilometrelerce yol kat eden CAHİDE ekibi yoğun çaba sarf etti.

Kahramanmaraş başta olmak üzere Hatay’da deprem sonrası zarar gören barınaklardaki çok sayıda cana kucak açan CAHİDE ekibi,depremde yaralanan hayvanları da tedavi ettirmek üzere Gaziantep’e getirdi.Kurtpınar Karakız Barınağı, şu an depremde sahibini kaybeden ve yaşadığı travmayı atlatmaya çalışan çok sayıda cana ev sahipliği yapıyor.

Derneğin sosyal medya hesaplarından da, ağır hasarlı binalarda kurtarılmayı bekleyen canlar ve sahipleri tarafından aranan veya kayıp olan canların bilgi ve fotoğrafları paylaşılarak depremin yaraları sarılmaya çalışılıyor.

CAHİDE Onursal Başkanı Av.Dr.Cengiz Bayram, “Tarihimizin en büyük depremini yaşadık. Bölgede depremi yaşayan milyonlarca vatandaşımız yakınlarını, sevdiklerini kısacası canlarını yıkıntılar altında bıraktı. Yaşanan acıyı tarif etmek imkansız. Bizler de kısa sürede toparlanıp, enkaz altında kalan,depremde zarar gören can dostlarımızın yardımına koştuk.Elimizden geldiğince yaraları sarmaya çalışıyoruz.Bu süreçte bize destek olan herkese teşekkür ederiz.”dedi

CAHİDE Başkanı Cemal Güneş ise, “Yaşadığımız felaketin tarifi yok. Ancak toparlanmak ve yeniden ayağa kalkmak için hep birlikte daha fazla çalışmak ve yara sarmak durumundayız.Bu nedenle ilk günden bu yana deprem alanlarındaydık.Arama kurtarma çalışmalarına katıldık.Yaralı canları iyileştirme için tedaviye aldık.Depremde sahiplerini kaybeden canları bağrımıza bastık,kayıp canlara ulaşmaya çalıştık.O bölgede aç kalan canları düzenli olarak besledik.depremde zarar gören barınaklardan çok sayıda canı barınağımıza aldık”diye konuştu

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar