Pazartesi, Haziran 24, 2024
Ana SayfaEkonomiBakan Işıkhan'dan memur zammı açıklaması

Bakan Işıkhan’dan memur zammı açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Kabine Toplantısının ardından memur maaşlarıyla ilgili olarak son dakika açıklaması yaptı. Işıkhan, "Biz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışma hayatının tek boyutu yok. Asgari ücreti bitirdik. İşveren ve çalışanlarımızı mutlu etmeye çalıştık. Refah ve yaşam kalitesini arttırmak önceliğimiz. Kimsenin mağdur olmaması, çalışanlarımızın refahının artırılması bizim için önemli" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Işıkhan, memur maaşlarıyla ilgili çalıştıkların sürdüğünü belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının takip edilmesi gerektiğini belirtti.

“Kimsenin mağdur olmaması bizim için önemli”

Meclis tatile girmeden yasal düzenlemenin gündeme gelip gelmeyeceğiyle ilgili soruya karşılık ise Işıkhan, “Çalışılıyor, yoğun bir mesai harcanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi Meclis tatile girmeden önce… Bazı değişkenleri de dikkate almak lazım. Çok kapsamlı düşünülüyor. Kimsenin mağdur olmaması, çalışanlarımızın refahının artırılması bizim için önemli.” ifadesini kullandı.

Öncelik refah ve yaşam kalitesini artırmak

Işıkhan, düzenlemeye yönelik çalışmanın son durumuna ilişkin ise, “Biz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışma hayatının tek boyutu yok. Asgari ücreti bitirdik. İşveren ve çalışanlarımızı mutlu etmeye çalıştık. Refah ve yaşam kalitesini arttırmak önceliğimiz.” diye konuştu.

 

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar