Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaEkonomiAkanlar Çikolataya İhracatın Yıldızı Ödülü

Akanlar Çikolataya İhracatın Yıldızı Ödülü

Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) iş birliğinde düzenlenen “İhracatın Yıldızları 2021” ödül töreni, GAİB Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi. Dünya markası olma yolunda önemli atılımlar yapan ve 42 ülkeye ihracat gerçekleştiren Akanlar Çikolataya düzenlenen geçede İhracatın Yıldızı Ödülü verildi.

Çikolata ve sıcak içecek sektöründe global marka haline gelen ve onlarca ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayan Akanlar Çikolata GAİB tarafından düzenlenen İhracatın Yıldızları Ödül Töreninde İhracatın Yıldızı ödülüyle ödüllendirildi. GAİB hizmet binasında  düzenlenen törene, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Müslüm Yüksel, Abdullah Nejat Koçer, Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, oda başkanları, birlik yöneticileri ve çok sayıda sanayici katıldı. Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım’dan ödülünü alan Akanlar Çikolata Yönetim Kurulu Başkanı Seyyid Yusuf Akan ödülün kendileri için büyük bir anlam ifade ettiğini belirterek “Yatırımlarımızın istihdam, üretim ve ihracata dönüşmesi elbette ülke ekonomisinin gelişmesi ve kalkınmasına katkı sağlıyor. Bugün aldığımız bu ödül bir ekip çalışmasının başarılarının sonucudur. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

42 Ülkeye İhracat Yapıyoruz

Akanlar Çikolata Yönetim Kurulu Başkanı Seyyid Yusuf Akan yaptığı değerlendirmede 42 ülkeye ihracat yaptıklarını ifade ederek “1978 yılında gıda toptancılığı ile başlayan yurt içi ticari faaliyetlerimiz 1992 yılında dış ticarete açılmıştır. Akanlar Çikolata İçecek Gıda San. ve Nak. Tic. Ltd. Şti olarak üretimini yapmakta olduğumuz Çikolata, Kahve, Bulyon ve Meyve Aromalı Toz İçecek ürünlerimizi toplam 42 ülkeye yaptığımız ihracat faaliyetleri ile her geçen yıl daha da büyümekteyiz. Her gün büyüyen dış pazara ayak uydurarak, her yıl düzenli periyodlarda yurt dışı fuarlarına katılmaktayız. Hedefimiz; tecrübeli, teknik ve deneyimli çalışanlarımızın gücüyle, kaliteden ödün vermeden, kaliteli hammaddelerden ve tamamen hijyenik koşullarda, en ileri teknolojileri kullanarak üretime devam etmekteyiz. Kapasitemizi güçlendirerek, tüketiciyi memnun etmeyi ve ülkemizde olduğu gibi dış ülkelerde de bu güveni sağlamayı bir ilke ediniyoruz. Modern işletmeciliği, sürekli gelişmeyi, yeniliği ilke edinen, müşteri memnuniyetini ön planda tutan anlayışla, büyük hedeflere hızla ulaşmak için, kaliteyi yaşantımızın bir parçası olarak kabul ediyoruz. Bütün ürün ve hizmetlerimizde temel şart, toplam kalite yönetimi ilkeleri doğrultusunda, kalitede maksimum düzeyi yakalamaktır. Pazardaki rekabet gücümüzü seri ve yüksek kalitede üretim yapmakla elde edebileceğimiz inancındayız. Başarı tüm çalışanlarımızın olacaktır” dedi.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar