Pazartesi, Haziran 24, 2024
Ana SayfaPolitikaAK Parti'ye veda eden Suat Kılıç, Yeniden Refah Partisi'ne geçti

AK Parti’ye veda eden Suat Kılıç, Yeniden Refah Partisi’ne geçti

Gençlik ve Spor Eski Bakanı Suat Kılıç, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak AK Parti üyeliğinden ayrıldığını duyurmuştu. Suat Kılıç, bugün düzenlenen törende Yeniden Refah Partisi'ne katıldı.

Ak Partide üç dönem milletvekilliğinin yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı yapan Kılıç açıklamasında, ‘8 yıllık aradan sonra yerli ve milli siyasete katkı sunmaya devam edeceği’ni belirtti.

Ankara’da düzenlenen Yeniden Refah Partisi İl Başkanları Toplantısında YRP’ye katıldı Kılıç’a rozetini YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan taktı.

Eski bakan Kılıç, yaptığı ayrılık paylaşımında şunları ifade etti:

“Değerli dostlarım;

3 Kasım 2002’den 7 Haziran 2015’e kadar önemli görev ve sorumluluklar üstlendiğim AKPARTi’deki üyeliğimi 3 Haziran 2023’te sonlandırdım.

8 yıllık aranın ardından, ilkelerim ve istikametime uygun bir zeminde, yerli ve milli siyasete katkı sağlamaya, ülkem ve milletim için çalışmaya, inşallah bundan sonra da devam edeceğim.

Öncelikle, milletimin emrinde ve hizmetinde olmanın büyük onurunu yaşadığım bu yıllar boyunca, içinde bulunduğum siyasi hareketten desteğini esirgemeyen kadirşinas halkımıza kalbi şükranlarımı sunarım.

Siyaset yoluyla millete hizmet etmemize elverişli bir zemin oluşturan, duyduğu güvenle en genç milletvekili, en genç grup başkanvekili ve en genç bakan olmamızın yolunu açan, Cumhurbaşkanımız (Başbakanımız) Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a içtenlikle teşekkür ederim.

22, 23 ve 24. Dönem boyunca Meclis’te, Parti’de, Bakanlık’ta ve Devlet’te, başta memleketim Samsun olmak üzere Türkiye’nin her köşesinden, yakından tanıdığım, birlikte çalıştığım, çok sevdiğim, özellikle de genç kardeşlerim, Allah hepinizden razı olsun.

Bütün başarıların bereket pınarı, isimsiz kahramanlar… Sizden de Allah razı olsun.

2002’de AKPARTi’de 2011’de GSB’de sizlerle buluşturan, nihayetsiz nimetleriyle halka hizmet fırsatları oluşturan, üstlendiğimiz her sorumluluğun altından alnımızın akıyla çıkmamızı sağlayan, genç yaşta yolumuzu millet ve memleket aşığı inanmış gençlerle kesiştiren, seven ve sevdiren Allah’a sonsuz şükürler olsun.

İyi ki bu geçmişi birlikte inşa ettik.
İyi ki…
Ve nihayet…

Niyet bozulmadıkça istikamet bozulmaz. Şimdi, yol ayrımında değil, milletimizin refahı için istikameti yeniden tahkim etme arzusundayız.

Allah bizleri Türk milletine sadakatten ve Türkiye Cumhuriyeti’ne hizmetten mahrum bırakmasın.

Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da ufkumuzu açacak, yolumuzu aydınlatacak fikir, katkı ve dualarınızı beklerim.

Sevgi ve saygılarımla.”

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar