Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaGündemAK Parti Gaziantep İl Başkanı Özkeçeci'den "Mevlid Kandili Mesajı"

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Özkeçeci’den “Mevlid Kandili Mesajı”

Özkeçeci mesajında şöyle devam etti: ”

Peygamber Efendimizin dünyaya gelişiyle insanların güvene, huzur ve adalete ihtiyaçlarının olduğu cahiliye dönemi nihayete ermiştir. Allah’ın varlığı, tekliği ve birliği yeniden tebliğ edilerek Asr-ı Saadet Dönemi başlamıştır. Peygamber Efendimiz yaşayışıyla etrafındaki insanlara örnek olmuş; güzel ahlakın, insani değerlerin ve toplum refahının yeniden inşa edilebileceğini göstermiştir. Alemlere rahmet olan Hz. Muhammed (s.a.v) tebliğ ettiği tevhit ve iyilik mesajları kardeşlik, yardımlaşma, barış, adalet ve huzur kavramlarını daha anlaşılır ve uygulanabilir bir hale getirmiştir.

Cahiliye Devrini kapatarak yeni bir devrin başlamasına vesile olan Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in yaşayışı, hadis-i şerifleri ve mesajları yüzyıllarca önemini korumuş, bugün dahi insanlığın yoluna ışık tutmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilimizi yürekten kutluyor; bu gecenin, Peygamber Efendimizin hadis-i şeriflerini anlamayı ve yaşatmayı düstur edinmemize; ülkemize ve tüm dünyaya esenlikler getirmesine vesile olmasını temenni ediyorum.”

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar