Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaGündemAK PARTİ GAZİANTEP İL BAŞKANI MEHMET EYUP ÖZKEÇECİ’DEN "24 KASIM ÖĞRETMENLER...

AK PARTİ GAZİANTEP İL BAŞKANI MEHMET EYUP ÖZKEÇECİ’DEN “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI”

 

 

Öğretmenlik, insanlık tarihinin en anlamlı ve en kutsal mesleğidir. Bir ulusun müreffeh olabilmesi, çağı yakalayabilmesi, ilelebet yükselmesi; öğretmenlerimizin büyük fedakarlıkları ve emekleri sayesinde kendine bilen, üretken, vatanına ve milletine faydalı bireylerin yetiştirmeleriyle mümkündür. Nitekim Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi ‘Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister…’ ve bu hüviyetlere sahip bir nesli yetiştirmek öğretmenlerimizin elindedir.

Bu nedenle çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan; onlara vatan, millet, bayrak sevgisini aşılayan; hak, adalet, sevgi, saygı, barış, dayanışma, birlik ve beraberlik gibi yüce değerleri öğreten öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Yüce dinimizin ilk emrinin ‘Oku’ olması ve yine Hz. Ali (r.a)’nin “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözleri de bilginin ve öğretenin önemini bizlere hatırlatmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile şehadete eren öğretmenlerimiz Dilay KERMAN, Yusuf ELİTAŞ, Şenay Aybüke YALÇIN, Necmettin YILMAZ, Ayşenur ALKAN ve niceleri başta olmak üzere ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi sevgi, saygı ve rahmetle yad ediyor; görevi başındaki öğretmenlerimize başarılı ve sağlıklı ömürler diliyorum.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar