Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaEkonomiAB TÜRKİYE DELEGASYONU HEYETİNDEN, MODEL FABRİKA’YA ZİYARET

AB TÜRKİYE DELEGASYONU HEYETİNDEN, MODEL FABRİKA’YA ZİYARET

YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARI İNCELEYEN HEYETE YALIN ÜRETİM, VERİMLİLİK VE KALİTEYİ ARTIRMAYA YÖNELİK HİZMETLER HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Program Yöneticisi-AB Güven Fonu Alessandro Budak ve beraberindeki heyet, Gaziantep Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi’ni (Model Fabrika) ziyaret ederek yapılan çalışmaları inceledi.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Program Yöneticileri Alessandro Budak, Michael Cat, Program Asistanı Güliz Özmen ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Bölge Koordinatörü Hamit Doğan’dan oluşan heyet, Model Fabrika’ya yaptıkları ziyarette GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Başkan Yardımcısı Başar Küçükparmak ve Model Fabrika heyeti ile bir araya geldi.

 

Merkezde sürdürülen faaliyetler hakkında bilgi alan ve saha turu yapan heyete yalın üretim, verimlilik ve kaliteyi artırmaya yönelik hizmetler hakkında bilgi verildi.

 

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, ziyarette yaptığı konuşmada Gaziantep Model Fabrika’nın Türkiye’nin en büyük Model Fabrikası olduğunu belirterek, “Burada yaptığımız çalışmalar dışında Malatya Model Fabrika’nın kuruluşuna tecrübelerimiz ile destek oluyoruz. Bugüne kadar 30 firmanın karbon ayak izi ölçümünü yaptık. Firmalardaki 140 elemana yeşil dönüşüm üzerine eğitimler verdik. GSO olarak mevcut OSB ve Ayakkabı İhtisas OSB’nin yeşil dönüşüm raporunu hazırladık” dedi.

 

Ünverdi, Model Fabrika’da yalın üretim eğitimi kapsamında farklı modüller ile danışmanlık hizmeti verildiğini, firmalarda yalın liderler yetiştirildiğini kaydederek, “Başta Gaziantep’te üretim faaliyetleri gerçekleştiren firmalarımız ile çevre illerde üretim faaliyetlerini sürdüren firmalarımızın mevcut kullanılabilir kapasitelerinde maksimum iyileştirme gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. AB Türkiye Delegasyonu heyetine ve UNDP Bölge Koordinatörü Sayın Hamit Doğan’a nazik ziyaretleri için teşekkür diyorum” diye konuştu.

 

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Program Yöneticisi Alessandro Budak ise Gaziantep Model Fabrika’da yalın üretim, dijital dönüşüm ve verimlilik temelli önemli çalışmaların yürütüldüğü belirterek kent ve bölge sanayisi açısından büyük önem taşıyan merkezin, sanayideki yenilikler noktasında büyük bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

 

Gaziantep Model Fabrika Direktörü Yusuf Diler de yaptığı sunumda endüstri 4.0, dijital dönüşüm, yalın üretim teknikleri, üretimde israf türleri ve üretim kapasitesini artırmanın yolları noktasında Gaziantep Model Fabrika’nın yaptığı çalışmaları ve projeleri anlattı.

 

Ziyaret, saha incelemeleri ve toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar