Pazartesi, Haziran 24, 2024
Ana SayfaGündem2 ilde yıldırım felaketi

2 ilde yıldırım felaketi

Çorum ve Kastamonu illerinde yıldırım düşmesi sebebiyle çok sayıda kişi yaralanırken 3 kişi hayatını kaybetti.

Kastamonu ve Çorum’da meydana gelen yıldırım düşmesi sonucu 3 kişi yaşamını yitirirken çok sayıda kişi yaralandı.

Çorum’un İskilip ilçesinde hayvan otlatan 4 kişinin bulunduğu bölgeye yıldırım isabet etti. Mehmet Ören hayatını kaybederken 3 kişi de yaralandı.

Olay, Çorum’un İskilip ilçesi Karaağaç Köyü Çuhalar Mahallesi Düzyayla bölgesinde meydana geldi. Hayvan otlatan Mehmet Ören, Ekrem Akdana, Ali Oruç ve Fatih Ören’e yıldırım isabet etti.

Köylülerin ihbarı üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Sağlık ekipleri, Mehmet Ören’in hayatını kaybettiğini belirledi. Yıldırım isabet etmesi sonucu yaralanan Ekrem Akdana, Ali Oruç ve Fatih Ören ise ilk müdahalelerinin ardından ambulansla İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

YILDIRIM DÜŞMESİ SONUCU 2 KİŞİ ÖLDÜ

Kastamonu’da da tarlada çalışırken yağmurdan korunmak için kulübeye sığınan 2 kişi, yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybetti.

Olay, Yavuç köyünde meydana geldi. Hikmet Şen ve Salim Demir (52), tarlada çalıştıkları sırada, gök gürültülü sağanak başladı. Demir ve Şen, yağmurdan korunmak için bölgede bulunan kulübeye sığındı.

Bu sırada kulübenin üzerine yıldırım düştü. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, Şen ve Demir’in hayatını kaybettiğini belirledi. Cenazeler, otopsi için morga kaldırıldı. Olay hakkında soruşturma başlatıldı.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar