Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaGündem18 yıl sonra gelen mucize üçüzler

18 yıl sonra gelen mucize üçüzler

Gaziantep’te, 18 yıldır bebek özlemi çeken ve gördükleri tüp bebek tedavisi ile üçüz bebek sahip olan çift, bebeklerini kucaklarına almanın mutluluğunu yaşadı. Erken doğan üçüzler, ANKA Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde gördükleri tedavinin ardından sağlıklı bir şekilde taburcu oldu.

Gaziantepli 43 yaşındaki Zeynep Sucu ile 47 yaşındaki Hüseyin Sucu çifti 18 yıldır çocuk sahibi olmak için birçok yerde tedavi gördü. Çift, en son gördükleri tedavinin ardından doğum için Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’ne başvurdu. Hastanede gerçekleştirilen doğumun ardından erken doğdukları için sağlık problemleri bulunan bebekler, Prof. Dr. Ercan Sivaslı koordinatörlüğündeki Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde gördükleri 3 aylık tedavinin ardından sağlıklı bir şekilde taburcu edildi. 18 yıl sonra bebeklerini kucağına alan çift büyük bir mutluluk yaşadı. 2 kız ve bir erkek bebek olmak üzere 3 çocuk sahibi olan çift, çocuklarına Ayça, Ayda ve Arda adını verdi.

 

Yeni doğan bebeklerin ciddi sağlık problemleriyle ilgili büyük bir mücadele verdiklerini belirten ANKA Hastanesi Yeni Doğan yoğun bakım Uzmanı Prof. Dr. Ercan Sivaslı, “18 yıl sonra bir gebelik oluyor. Tabi bu gebelik üçüz bebek bulunduğu için çok riskliydi. Erken doğum riski vardı. O nedenle biz doğumdan önce hazırlıklarımızı yaptık. Bebekler düşündüğümüz gibi erken doğdu. Bebekler doğduktan sonra hayati problemleri vardı. 3 bebeği hayata bağlamak için ekibimle birlikte 85 gün büyük mücadele verdik. Bebekler bu süre içerisinde hep küvezde kaldı. Organlarda sıkıntı vardı.Yoğun ilaç tedavisi uyguladık. Son 4 gündür anne ile uyum için odada tuttuk. Bugün bebeklerimizi taburcu etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bebeklerimizin 2 yaşına kadar yoğun bir takip süreçleri olacak” dedi.

Biz, bir beklerken Allah bize 3’üz nasip etti

Yıllardır bir çocuk beklerken Allah’ın kendilerine 3’üz verdiğini ifade eden Baba Hüseyin Sucu, “18 yıl çocuk hasreti çektik. Sağ olsun hocalarımız sayesinde bu hasretimiz sona erdi. Çok mutluyuz. Biz, bir beklerken Allah bize 3’üz nasip etti” dedi

 

Zeynep Sucu, “18 yıl çocuk hasreti çektik. Değişik merkezlerde farklı yerlerde 7 defa tüp bebek denemesi yaptım. Rabbime şükürler olsun, sonunda bize 3 tane bebeği nasip etti. Çok mutluyuz. Çocuklarımız erken doğdukları için çok zor bir dönem yaşadık.Bu süreçte bizden desteğini esirgemeyen Ercan hocama, ANKA Hastanesi’ne çok teşekkür ederiz. Bebeklerimizin İsimlerini Ayça, Ayda ve Arda koyduk. Umarım sağlıkla büyürler.”diye konuştu.

 

 

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar